Tavaly a Magyar Turisztikai Ügynökség előterjesztette, hogy csak azok adhatják ki a szálláshelyüket, akik megfelelnek az ügynökség által megszabott kritériumoknak, ez alól pedig az Airbnb sem mentesül. Csakhogy sokan, akik olcsó szálláshelyet igyekeznek nyújtani vidéken, azt tapasztalták, hogy az ellenőrzésen elképesztően kicsinyes kritériumok alapján hasalnak el, és nagyon nehéz megfelelni az MTÜ-nek – derül ki a 444 cikkéből.
A szállásadóknak egy 109 pontból álló listának kell megfelelni. A portál egyik olvasója, Dániel azt mesélte, hogy a nagyszülei a Balatonnál több mint 35 évig foglalkoztak nyaranta szobakiadással, a turizmusból jött a mellékkeresetük. Szerinte az MTÜ kritériumai nagyrészt rendben vannak, érthetők, de vannak köztük olyan teljesen felesleges pontok is, például a 170 cm hosszú ágy nem felel meg, csak a 180 cm hosszú. Ők egyébként a 2 csillagot lőtték be célnak, de szerinte a helyszíni ellenőrzésen a vizsgabizottság kereste a hibákat, amiket aztán direkt úgy fotózott, hogy jelentősnek tűnjenek. Kifogásoltak olyanokat is, mint hogy
a konyhában és a fürdőszobában nem ugyanolyan volt a csempe, és nem tetszett nekik a hálószobákban lévő tapéta.
A szálláshely végül 90 napot kapott a hibák javítására, ez 2 millió forintba kerülne.
Egy másik, faházak kiadásával foglalkozó szállásadó arról számolt be, a pontszám alapján nála kijött a 4 csillagos minősítés, a biztosok mégis két csillagra tettek javaslatot a „benyomásuk” alapján.