Az eredetileg darabonként 10 760 000 forintért vett kínai lélegeztetőgépek egy 500 és egy 249 darabos tételét már darabonként 13 ezerért meg lehet venni a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar árverési oldalán. Vagyis ebből az egykor 8 060 738 000 forintos, azaz több mint nyolcmilliárd forintnyi közpénzből vett csomagból– ha legalább ez a licitlépcső sikeres lesz – 9 737 000, tehát kevesebb mint tízmillió forint visszakerül az államhoz – vette észre a 444.
Az előző árverési körökben előbb darabonként 975 000, majd darabonként 650 000, végül darabonként már csak 325 000 forintért kínálták ezeket eladásra. A mostani, utolsónak szánt árverési kör február 26-ig tart.
A TMT Technics Kft. annak idején 1208 lélegeztetőgép beszerzéséről állapodott meg a Külgazdasági és Külügyminisztériummal összesen 13 milliárd forintért. Ez volt a második legnagyobb tétel, csak a maláj GR Technologiestól vette több gépet a külügy, 6258 darabot, 176 milliárdért. A cég nem szállította le az összes megrendelt eszközt – nem mintha a leszállítottakból akár csak egyet is üzemszerűen tudtak volna használni –, ezért a külügy most „előleg visszafizetés+perköltség” címen próbál a pénzéhez jutni.
Töredékáron árulja a Szijjártó Péter vezette külügy a méregdrágán vett lélegeztetőgépeketA Népszava folyamatosan figyelemmel követte a Covid-járvány idején a magyar állam által háromszáz milliárd forintért beszerzett, többségében jelenleg is a raktárban porosodó 16-17 ezernyi lélegeztetőgép sorsát. Novemberben az Interfax ukrán hírügynökség számolt be arról, hogy Magyarország száz darab lélegeztetőgépet adott át Ukrajnának. Az árverezés alá került kínai lélegeztetőgépek ügyében a Demokratikus Koalíció hűtlen kezelés gyanújával rendőrségi feljelentést tett.
Hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz a DK az árverezés alá került kínai lélegeztetőgépek ügyébenKiderült, mennyiért vesz lélegeztetőgépeket a Magyar Honvédség, miközben csaknem 17 ezer évi egymilliárdért porosodik egy raktárban