Múlt év februárjában, a nap kellős közepén brutális gyilkosság helyszínévé vált az észak-angliai Warringtonban található Culcheth Linear Park. Egészen múlt hétig csak egy lányként és egy fiúként emlegette a brit média azokat a bűncselekmény elkövetésekor még csak 15 éves iskolásokat, akik a parkba csalták a 16 éves Brianna Gheyt és ott bestiálisan, fejére, mellkasára, szívére és hátára irányuló, összesen huszonnyolc mély késszúrással megölték. Az ítélet pénteki kihírdetésekor a bűncselekmény elkövetőinek nevét az eset rendkívüli súlyossága miatt az általános szokás ellenére nyilvánosságra hozták. A manchesteri bíróság Scarlett Jenkinsonra életfogytiglani, de legalább 22, Eddie Ratcliffe-ra életfogytiglani, de legalább 20 évi börtönbüntetést szabott ki. Ha betöltötték volna 18. életévüket, minimálisan 30 évet tölthettek volna rácsok mögött. A hosszabb elzárást Scarlett Jenkinson azért kapta, mert az ördögi terv tőle származott, illetve következetesen hazudott az esküdtszék előtt. Megváltoztatta a történteket és barátjára, Eddie Ratcliffe-re próbálta hárítani a felelősséget.
Jenkinson 2022. novemberében került Ghey iskolájába, egy szigorúan felügyelt áthelyezés keretében egy másik tanintézetből. Így lehetett elkerülni, hogy véglegesen kizárják az oktatásból, egyben kapjon egy második lehetőséget. Négy hónappal korábban ugyanis rendőrségi ügy lett abból, hogy marihuánával "megbolondított" édességgel próbálta megmérgezni egy 13 éves iskolatársát. Új helyén látszatra udvarias volt, követte a szabályokat, és a tanárok semmilyen jelét nem észlelték, hogy Ghey-jel kötött barátsága ne lenne ártatlan.
A tárgyalások során kiderült, mindketten hosszan és tudatosan készültek egy gyilkosságra, csak annak célpontját és az elkövetés módját változtatták meg többször. Mint az számos levélváltásból kiderült, a transznemű Ghey sérülékenysége és visszahúzódó természete miatt ideális választásnak tűnt. Scarlettben mély és ellenállhatatlan szadista vágy élt, hogy a benne bízó barátnője életének komoly fájdalmat okozva, brutálisan vessen véget, egyben biztosítva, hogy így örökké az övé legyen. Ratcliffe motivációja bizonyos mértékig más volt. Ő megvetette átoperált iskolatársnőjét, akit a semleges "az" névmással emlegetett, és ez az ellenségesség hajtotta az emberölés felé. A tett elkövetése során a fiú viszonylag hamar megtorpant, így Scarlett hajtotta végre a legtöbb végzetes döfést.
Az ítélet meghozatalában komoly szerepet játszott a szigetország egyik legelismertebb gyermekpszichiáterének szakvéleménye. Richard Church mind a tágyalás előtt, mind az ítélet elhangzása után többször is találkozott Jenkinsonnal, sikerült megszereznie bizalmát. A lány bevallotta neki, hogy ha alkalma lenne, további gyilkosságokat követne el. Elmondta, hogy „többször” leszúrta Briannát, amit „izgalmasnak” talált, és azért ölte meg, mert azt hitte, Brianna nem lesz többé a barátja. Mint a bíró a büntetés kihirdetésekor hangoztatta, "ha ezek a gondolatok nem változnak meg, 22 év múlva sem kerülhet szabadlábra". Mind a két tínédzser magán viseli az autizmus jeleit és koruknál éretlenebbek. A bíró jobban bízik Eddie megbánásában és rehabilitációjában, mint Scarlettében, akinek "rengeteg tennivalója van, mielőtt visszatérhetne a közösségbe". Brianna Ghey édesapja "puszta szörnyetegekként" jellemezte a párt, akiknek semmilyen börtönbüntetés sem lehet elég ahhoz, hogy megváltozzanak.
Esther Ghey, Brianna anyja így nyilatkozott a gyilkosokról: „Vannak olyan pillanataim, amikor sajnálom őket, mert ők is tönkretették a saját életüket, de emlékeznem kell arra, hogy semmiféle együttérzést nem nyilvánítottak Brianna iránt, amikor elvérzve hagyták meghalni, miután előre megfontolták az ördögi támadást, amit azért hajtottak végre, mert az egyik utálta a transz embereket, a másik pedig úgy gondolta, hogy szórakoztató lesz.” A bírósághoz intézett nyilatkozatában arról beszélt, lesújtotta, hogy lányát megölte valaki, ,,akiről azt hittük, hogy a barátja. Valaki, akiben megbíztunk. Valaki, akinek annyira örültem, mert attól féltem, hogy a gyermekem magányos volt".
Nyilvánosság
Az Egyesült Királyságban ritkán hozzák nyilvánosságra kiskorú gyilkosok nevét. A talán legemlékezetesebb kivételek Robert Thompson és Jon Venables voltak, akik 1993-ban, tízéves korukban egy liverpooli bevásárlóközpontból, édesanyja mellől elrabolták a kétéves Jamie Bulgert. A kisgyermeket két nappal később vasúti síneken találták meg holtan, előzetes kínzás látható nyomait viselve. A fiúk 2001-ben szabadultak feltételesen, de míg Thompson azóta sem került bajba, Venables visszaeső bűnöző. Jelenleg is elzárás alatt áll, miután számítógépén óriási mennyiségű gyermekpornó-felvételt fedeztek fel egy ellenőrzés során.