;

Budapest;MÁV;Állami Számvevőszék;építkezés;Hernádi Zsolt;Garancsi István;Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala;Nemzeti Választási Iroda;Tiborcz István;Mol-torony;

A Mol-torony és mellette jobbra a BudaPart-projekt épületei

- A Mol-torony mellé költözhet a MÁV és több hivatal, ismét NER-es vállalkozók járhatnak jól

Az intézmények már szerződést is köthettek a BudaParttal annak érdekében, hogy a még fel nem épült házak terveit az ő előzetes igényeikhez igazítsák.

Több állami intézmény és állami tulajdonú cég is a NER-es vállalkozók tulajdonában álló BudaParton bérelhet majd irodákat egy, a Telex birtokába került dokumentum szerint. A MÁV például egy 15 emeletes új székházat venne ki, oda költözne majd a MÁV-csoport nagy része és a Volánbusz is.

A dokumentum szerint a MÁV mellett

az Állami Számvevőszék, a Nemzeti Választási Iroda és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala is a Nádorkertnél épülő BudaParton bérelhet majd irodát.

Az intézmények már szerződést is köthettek a BudaParttal annak érdekében, hogy a még fel nem épült házak terveit az ő előzetes igényeikhez igazítsák.

A Lágymányosi-öböl melletti Nádorkert városrészben irodaházak és lakóházak sorát tervezik felépíteni a BudaPart projekt keretében, ennek volt az egyik első eleme a Mol felhőkarcolója. A BudaParton épülő irodaházak megrendelője a Kopaszi Gát Zrt., az ingatlanfejlesztő pedig a a Property Market Kft., amely a Market-csoport részeként Garancsi István és Scheer Sándor érdekeltsége. A Kopaszi Gát Zrt. tulajdonosi körében cégeiken keresztül Garancsiék mellett Hernádi Zsolt és Tiborcz István sejlik fel, utóbbi a Dam Invest Kft.-t tulajdonló Főnix Vagyonkezelőn keresztül, amit hozzá szoktak kötni.

A BudaPart építése 2016-ban kezdődött, majd kiemelt kormányzati beruházássá nyilvánították, így az önkormányzatnak nincs beleszólása abba, hogy mi is történik a területen. A projektbe még 2022-ben társult be egy Tiborcz Istvánhoz köthető cég.

A szolidaritási adó pere nem halad. A kormány a 12 milliárdos közlekedési normatívát is elvonhatja.