A Népszava a világ egyik legrégebbi folyamatosan megjelenő lapja, a ma is nyomtatott formában megjelenők közül egyidős például az Edinburgh Evening Newszal vagy a finn Poriban megjelenő Satakunnan Kansával, három évvel öregebb az olasz Corriere della Seránál, tizenöttel a londoni Financial Timesnál, hússzal a prágai Lidové novyninál.
A másfél évszázad alatt híres költőktől, publicistáktól is jelentek meg írások lapunkban. Többek között Ady Endre, Bresztovszky Ernő, Dankovics László, Faludy György, Faragó László, Fejtő Ferenc, Gelléri Andor Endre, Illyés Gyula, Jemnitz Sándor, József Attila, Justus Pál, Kaffka Margit, Kállai Gyula, Kassák Lajos, Kéthly Anna, Kosztolányi Dezső, Kunfi Zsigmond, Losonczy Géza, Nagy Lajos, Radnóti Miklós soraival találkozhattak lapunk olvasói.
„A szegényekkel volt szolidáris, baloldali és független, miközben a befolyásolási kísérleteknek ellenállt” – Kiállítással ünnepli 150. születésnapját a Népszava– Az egyetlen lap volt, amelyik Hitlert és Mussolinit is kezdettől támadta, illetve le merte írni, hogy a Horthy-korszak zsidótörvényeinek végzetes következményei lesznek. Az egyetlen lap, amit igazán dicsérni lehetett a háború alatt, csak a Népszava volt – méltatta egy interjúban az egykori szerkesztő, Faludy György.
Az ebben a galériánkban bemutatott plakátokat november 29-től december 10-ig a budapesti Fuga Építészeti Központban is láthatták. Váradi Gábor, a Népszava kiadójának, a XXI. század Média Kft.-nek a munkatársa, építész, grafikus tervezte őket.