„A Népszava értéke, hogy élettörténete nagy részében a szegényekkel volt szolidáris, baloldali és független, miközben a befolyásolási kísérleteknek ellenállva saját véleményt képviselt” – méltatta lapunkat Majtényi László jogtudós, az MTA doktora, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnöke annak a kiállításnak a megnyitóján, amellyel a Népszava ünnepli fennállásának 150. évfordulóját.
A Fuga Építészeti Központban nyílt tárlaton 1873-tól napjainkig húsz emblematikus eseményt megörökítő címoldal látható. Sorsfordító dátumok, Nobel- és Oscar-díjak, holdra szállás, Göncz Árpád kinevezése, Fejtő Ferenc születésének 100. évfordulója, 6:3, vörösiszap-katasztrófa, Somogyi Béla egykori főszerkesztő meggyilkolása – mint minden válogatás, persze ez is szubjektív. Mégis felvillant emlékezetes képkockákat az elmúlt másfél évszázad eseményeiről, amelyek láttán a látogatókban feltolulnak az emlékek.
Németh Péter, lapunk főszerkesztője megnyitó beszédében elmondta, hogy bár a mesterséges intelligencia terjedése óriási áldás, és megkönnyíti mindannyiunk életét, mégis továbbra is szükség lesz a természetes intelligenciára, amit a lap és újságírói is képviselnek.
A megnyitón jelen volt többek között Iványi Gábor, az Oltalom Karitatív Egyesület vezetője, Bleuer István, a Népszava volt tulajdonosa, Kocsis András, a Kocsis Kiadó tulajdonos-vezetője, Asbóth Kristóf, a Fuga produkciós vezetője és Lendvai Ildikó volt országgyűlési képviselő.
A kiállításon szereplő plakátokat Váradi Gábor, a Népszava kiadójának, a XXI. század Média Kft.-nek a munkatársa, építész, grafikus tervezte.
„Az egyetlen lap volt, amelyik le merte írni” – Ma 150 éves a Népszava