A burkina faso-i Boubacar Sangaré Aranyásók című filmje nyerte a fődíjat a jubileumi, 20. Verzió Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztiválon. Az alkotás a tizenhat éves Rasmanét mutatja be, aki több, mint 100 méter mélyre ereszkedik le, hogy aranyat bányásszon. A Legjobb emberi jogi dokumentumfilm díjat a holland A Dmitrijev-ügy nyerte, melyet Jessica Gorter rendezett. A Dmitrijev-ügy főszereplője a hatóságok akarata ellenére a sztálinista terror áldozatainak tömegsírjait kutatta, míg végül letartóztatták és tizenöt évi kényszermunkára ítélték. A film feltárja, milyen döbbenetes módon bánik Oroszország a polgáraival és írja újra a történelmet.
A Legjobb magyar film a Fanni kertje Somogyvári Gergő rendezésében, az intim hangulatú film egy különös felnőtté válás történeten keresztül mesél az emberi kapcsolatok és az elfogadás fontosságáról. A Doc Future Diák- és elsőfilmes verseny zsűrije a különdíjat Paczolay Zsófia Budapest siló című művének ítélte, az alkotás költői és kegyetlenül őszinte látlelet a 21. századi munkásokról és egy jól ismert város ismeretlen arcáról. A Doc Future-díj nyertese Tea Vidović Dalipi Snajka:elvárások naplója lett, a filmben a koszovói roma Mirsad és a horvát Tea összeházasodik, s ezen a feltérképezetlen területen két teljesen különböző kultúra találkozik. A legjobb környezetvédelmi dokumentumfilm az Árral szemben (r: Sarvnik Kaur, India) lett.
A fesztivál a nyertes filmekkel – melyekből a zárónapon plusz vetítéseket is tartanak a Corvin moziban – és különprogramokkal november 29-ig folytatódik Budapesten a Toldi és Corvin mozikban, valamint a CEU Nyitott Galériájában, ahol a Vektor VR kiállítást tekinthetik meg virtuális valóság filmek iránt érdeklődők.