Hálás téma David Beckham életéről dokumentumfilmet forgatni. Megtestesült népmesei hős, szegény családból származik, szorgalma és tehetsége folytán beteljesíti apja álmát, futballista lesz. Futballista a kedvenc csapatában, a Manchester Unitedben, a korszak legkarizmatikusabb menedzsere, Sir Alex Ferguson keze alatt, aki második apjaként egyengeti útját. Addig, amíg a fiú be nem rúgja a sztárvilág ajtaját és feleségül nem veszi Victoriát a Spice Girls-ből. Ekkor már bejön a Rómeó és Júlia utánérzés, Sir Alex nem nézi jó szemmel a rivaldafényt, a jó sportteljesítményhez nyugalom, biztos családi háttér kell, nem őrületes sajtóérdeklődés, rocksztári életmód, de Beckham lubickol a pénz és a hírnév okozta mámorban. Ami fuldoklóvá válik 1998 nyarán: az argentinok elleni világbajnoki kiesést a nyakába varrják, ő lesz egész Anglia szégyene. Leköpik, megdobálják, megvetik, depresszióba zuhan, Victoria a világ körüli turnéjáról próbálja tartani benne a lelket. A Manchester United családként óvja, talpra áll, és egy év múlva történelmet írnak, mindent megnyernek, amit megnyerhetnek. Kapitánya lesz az angol válogatottnak, az utolsó pillanatban lövi ki a csapatot a 2002-es vb-re: Anglia megbocsájt neki!
Öröm és bánat, dráma, boldogság és szenvedély. Beckhamék élete tökéletes alapanyag a megfilmesítéshez, mert a hullámok dobálják őket, Ferguson egy cipővel fejen rúgja Beckhamet, a sztori vége a szakítás, Beckham Madridba megy, a neje boldogtalan Spanyolországban, nyugalomra Los Angelesben találnak, ahova a fiú levezetni készül.
A Netflix négyrészes mini sorozata Beckhamékről hiába megrázó, szellemes és szórakoztató, bizonyságát adja, hogy tökéletes alapanyagból még nem feltétlenül lesz tökéletes dokumentumfilm.
Mert kétségkívül izgalmas szembesülni a világsztárok mindennapi problémájával, soha nem látott jeleneteket nézni öltözőkből és szülőszobákból, fölvillanyozó újfent átélni nagy sportsikereket, ám a film igazán akkor adhatna többet, ha mély és őszinte lenne, éppúgy, ahogy egy jelenetben Victoria épp azt ecseteli, hogy munkáscsaládból származik, amikor benyit a szobába David, és felszólítja a nejét, hogy mondja el az igazat: Rolls-Royce-szal járt iskolába.
A néző elhiszi: amit lát, az hiteles. Ám vannak jelenetek, amelyek ferdítik a valóságot, még jobb színben tünteti fel a házaspárt. Nagyon el van kenve a Beckham és személyi asszisztense, Rebecca Loos közötti viszony, és több olyan sportjelenet van, ami azt szolgálja, hogy a férj nimbuszát emelje. Úgy tűnik például, mintha a 2002-es vb-t érő szabadrúgása előtt vele szabálytalankodtak volna, pedig Teddy Sheringham volt az áldozat. Az életük a szemünk előtt zajlott, és a legismertebb sztorikat kapjuk meg a házaspár szemszögéből, ám amikor nem csupán az emberi nagyságukat lehetne firtatni, a ziccer kimarad. Beckham a filmben bemutatja a ruhásszekrényét, ahol kényszeres rend honol, mégsem derül ki, hogy honnan jön mindez, miért alakult ki benne, mennyiben segítette a precizitás a karrierjét, és hogy miért érzi szükségét annak, hogy a lakásuk úgy nézzen ki, mint egy múzeum.
Nyilvánvaló, hogy a film egyfajta marketingfogás. Beckham az Inter Miami elnöke és társtulajdonosa, a klub az idén óriásit dobott Lionel Messi leigazolásával, az európai futball, úgy tűnik, végérvényesen meghódítja Amerikát. Beckham szerepe ebben elvitathatatlan, s mégis, a 2013-as visszavonulása után a következő, befejező képsorok a világbajnok Messi bevonulását mutatják. Érdekes lehetett volna az üzleti életébe is betekinteni, ha már a Beckham-család épp ebben a 10 évben lett a világ egyik legkedveltebb, megbecsültebb, irigyelt famíliája.
Akárhogy is: Victoriának igaza van. Amihez a férje nyúl, arannyá változik. A sorozat nézettsége 6,5 millió körül jár, és 3,4 millió új előfizetőt hozott a Netflixnek, ami hatalmas nyereség a platform számára. Beckhamékről pedig kiderült, hogy ők is csak esendő emberek. Igaz, ezt meg már tudtuk.
Infó: Beckham, Netflix.