"A születése óta eltelt két évszázadban divat volt azon töprengeni, mit gondolna ma Petőfi Sándor. Mi inkább arra voltunk kíváncsiak, hogy ha most indulna vándorútjára, vajon mit látna: Hogyan élnek ma a magyarok?" - írják. A fotós csapat kilenc tagja - Bácsi Róbert László, Bődey János, Hirling Bálint, Mohai Balázs, a tavaly elhunyt Móricz-Sabján Simon, Pályi Zsófia, Stiller Ákos, Urbán Ádám és Végh László - a Petőfi utcák 266 ezer lakóját fotózta az elmúlt másfél évben. A dokumentarista fényképészek képei különleges, szubjektív látleletet adnak a mai magyar társadalomról, olykor görbe tükröt tartva az utcák népének.
A Virágvölgyi István által szerkesztett, és a Capa Központban, szintén az ő kurátori közreműködésével korábban megrendezett azonos című tárlat anyagán alapuló könyv "az eddig látottakon túl további fényképeket, és olyan exkluzív tartalmakat, interjúkat és történeteket fog tartalmazni, amelyek bemutatására a kiállítótérben nem volt lehetőség. A kampány időszaka alatt pedig újabb terepmunkák, fotózások valósulnak majd meg, gazdagítva az eddigi képanyagot" - olvasható a kollektíva ajánlásában.
Három és fél millió forintot szerettek volna összegyűjteni, de a kampány olyannyira sikeres, hogy öt nappal a vége előtt már több mint négymillió forintnál tartanak. A 250 oldalas, limitált példányszámban megjelenő képzőművészeti albumhoz előrendeléssel/előfizetéssel juthat hozzá, aki a brancsközösség weboldalán jelentkezik. Ígéretük szerint az ezer példány után nem készül utánnyomás, ezzel kiemelve a gyűjtői értéket.