;

Orbán-kormány;Magyarország;infláció;Népszava;gazdaságpolitika;kimerülés;Podcast;

- Szabadesésben a magyar gazdaság, egyre inkább arra emlékeztet a helyzet, mint ami 1986-ban történt

A régi növekedés motorjai mára kimerültek, a fideszes elit már csak infláció és államadósság gerjesztésével tud hatalmon maradni, a brutális infláció miatt pedig a magyar társadalom fizeti meg Orbán Viktor újabb és újabb választási győzelmeit – derül ki a Népszava közéleti podcastsorozata, a Hol élünk? friss adásából.

Már mindenki tudja, hogy már nagy a baj, de senki sem meri kimondani – hangzik el a Hol Élünk? című podcasorozatának friss adásában. Pap Zsolt gazdasági újságíró és Batka Zoltán műsorvezető a fideszes gazdasági elitben élesedő viták kapcsán beszélgetett arról, hogy egyre nyilvánvalóbb a orbáni gazdaságpolitikai modell csődje.

A magyar gazdaság választásról választásra való túlfűtésével az Orbán-kormánynak sikerült a lehető legmérgezőbb gazdasági koktélt kikeverni, ahol robogó infláció, zsugorodó gazdaság, növekvő hiánnyal és államadóssággal párosul.

A NER állam nyomulása elől a magyar gazdasági elit mára teljes passzivitásba vonult, a politikát ráhagyja Orbán Viktorra, így a különféle, halvány rendszerkritikák nem állnak össze egy gazdasági alternatívává. Pont amikor a legnagyobb szükség lenne a korrekcióra.

A régi növekedés motorjai mára kimerültek, nem látszik, hogy a gazdasági csodafegyvernek eladott kínai akkumulátorgyárak érdemben felpörgetik-e újra a magyar gazdaságot, az uniós pénzek beragadtak, a fideszes elit már csak infláció és államadósság gerjesztésével tud hatalmon maradni, csakhogy a brutális infláció miatt a magyar társadalom fizeti meg Orbán Viktor újabb és újabb választási győzelmeit. Eközben Magyarország pedig egyre inkább lemarad a környező országok mögött.

Miként nevelhet alkoholizmusra a Szomszédok vagy a Dallas, és miért van annyi kifejezésünk a részegség jelenségére? – derül ki a Hol élünk? – 150, azaz a Népszava 150. születésnapját ünneplő podcastsorozat friss adásából.