Lucy Letby börtönben fogja leélni az életét, de kezdetben felmérik mentális állapotát, majd hosszú időre elzárják a többi elítélt elől, mert félő, hogy mint ez gyermekgyilkosoknál gyakori, testi erőszakot alkalmaznak vele szemben, továbbá szigorú ellenőrzés alatt tartják egy esetleges öngyilkosság elkerülése érdekében.
Az elmúlt napokban semmit nem csökkent az érdeklődés a különös kegyetlenséggel elkövetett sorozatgyilkosság iránt. A per során egyértelművé vált, hogy a bűnelkövetés színhelyén, a Countess of Chester kórházban a koraszülött osztály négy szakorvosa előzetesen már követelte az egyre gyanúsabbá vált Lucy Letby eltávolítását, mégis több mint egy éven át zavartalanul folytathatta ámokfutását, sőt, felső utasításra a doktoroknak kellett bocsánatot kérniük tőle. Az országos szinten tervezett változtatások jegyében a jövőben nem lesz szabad elhallgattatni az informátorokat, sőt, a már működő állami egészségügyi szervezet ombudsmani szolgálata (NHS England Freedom to Speak Up) keretében a kiszivárogtatók „megfelelő, gyors és arányos támogatást kaphatnak aggodalmaik kinyilvánításához”. Az ingyenes ellátást nyújtó szervezet vezérigazgatója a „társadalom bizalmának helyreállítása reményében" felügyelő testületet állítana fel, mely biztosítaná, hogy a kórházak adminisztratív vezetése elszámoltatható legyen a hatáskörükbe tartozó orvosi hibákkal és hivatali kötelességmulasztásokkal kapcsolatban.
A kórház vezérigazgatója, Tony Chambers röviddel Lucy Letby 2018-as őrizetbe vétele után lemondott ugyan tisztségéről, de évi 160 ezer fontos (csaknem 72 millió forint) fizetése alapján ennek a felét megkapta bánatpénzként, majd több más kórházban töltött be fontos tisztséget. Karin Rees, az észak-angliai intézmény ápolásért felelős nyugalmazott igazgatóhelyettese a héten beismerte, hogy egészen a bizonyítékok ismertetéséig és a tanúvallomásokig nem hitte el, hogy a „bájos és gyengéd" nővér ilyene rémtettek elkövetésére volt képes.
Az ügy egyik utózöngéjeként a kormány az ellenzékkel teljes egyetértésben keresi a módját, hogy törvényben biztosíthassa az elítéltek megjelenését az ítéletek kihirdetésén, még ha ezt vissza is utasítják. Továbbra is folyik a vita arról, milyen felhatalmazást kapjon a teljes Lucy Letby ügyet feltáró vizsgálat. A kormány eredeti szándéka egy viszonylag gyors, rugalmas és a családokat is bevonó folyamat volt. Egyre sürgetőbb felszólítások hangzanak el azonban, hogy az egészségügyi intézmények által vitathatatlanul elkövetett hibák miatt az eljárás rendelkezzen jogi felhatalmazással. Steve Barclay egészségügyi miniszter még nem tett kötelező ígéretet. Több sajtónyilatkozatában is leszögezte, hogy "mindenekelőtt a családokkal konzultál, az ő véleményüket akarja meghallgatni". Ám a törvényes bírósági vizsgálat mellett szól, hogy csak ezzel a jogi felhatalmazással lehet tanúkat behívni, bizonyítékokhoz hozzáférni és szankciókat alkalmazni. Rob Behrens parlamenti és egészségügyi ombudsman szerint "csak így lehet feltárni a teljes igazságot és ez a minimum, amit a családok megérdemelnek".