;

házkutatás;gyanúsítás;cégek;fiktív számlák;édesapa;Jellinek Dániel;

Jellinek Dániel

- Fiktív számlák a hetedik leggazdagabb magyar cégeinél, házkutatás az ügyvezető édesapánál

A gyanú szerint Jellinek Dániel cégbirodalmának két vállalata is üzletelt hazánk legnagyobb számlagyárával. 

Több mint kilenc hónappal a történtek után derült fény arra, hogy az egyik milliárdos vállalkozó, Jellinek Dániel édesapjánál házkutatás történt 2022. november 10-én reggel 6 órakor, majd nem sokkal később költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt gyanúsítottként hallgatták ki – írja a 24.hu. A  276 milliárd forinttal a 100 leggazdagabb magyar 2023-as listáján a hetedik helyen szereplő Jellinek érdekeltségében álló Indotek Csoport két vállalata is fiktív számlákat fogadott be az elmúlt évek egyik legnagyobb számlagyárától, amely a gyanú szerint 19 milliárd forint áfáját tüntette el néhány év alatt.

A lap értesülése szerint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói a tavaly novemberi reggelen az édesapa, Jellinek Tibor öt éven át tartó ügyvezetése alatt működő Mall Management Kft. könyvelési iratait keresték. A cég ugyanis a gyanú szerint több mint 53 millió forint fiktív számlát fogadott be egy olyan társaságtól, amely része volt a BKV és a CBA volt informatikai vezetője, Fuzik Zsolt nevével összeforrt számlagyárnak.

Habár Jellinek apja jelezte, nincs tudomása a könyvelési dokumentumok hollétéről, a NAV-osok átkutatták a zuglói lakást, annak padlását és tárolóját, átvizsgáltak egy számítógépet és egy telefont, valamint két gépjárművet. A kutatás során bizonyítási eszköz nem került elő.  Az említett Mall Management Kft.-t 2021 októbere óta személyesen Jellinek Dániel vezeti, aki az elmúlt években Tiborcz Istvánnal között nem kis összegű üzleteket. Lapunk is beszámolt róla, hogy 2019 és 2022 között több mint 27 milliárd forint érkezett egy rejtélyes forrásból Tiborcz István cégbirodalmába, és idén júliusban a G7 írta meg, hogy egy a birtokába jutott dokumentumból derült ki, hogy a pénzek forrása nem más, mint Jellinek Dániel, az ország egyik leggazdagabb emberévé avanzsált NER-oligarcha lehet.

A fiktív számlák ügyéről a 24.hu kérdéseire az Indotek Csoport azt írta, hogy a hatósági eljárásban a cégcsoport két cége, a Mall Management Kft. és az In-Management Kft. is érintett. Mindkét társaság egy-egy szoftverbeszerzéssel kapcsolatos szerződése miatt került képbe. Úgy tudjuk, Jellinek apja mellett az utóbbi társaság ügyvezetője is gyanúsított lett, a két cég együtt több mint százmillió forint értékben fogadott be fiktív számlákat a Wind-Ip 21 Kft.-től. Az cégcsoport azt állítja, hogy  a szoftverbeszerzéssel kapcsolatos anomáliákat egy belső vizsgálat eredményeként már hónapokkal a Wind-Ip 21 Kft.-vel kapcsolatos hírek megjelenése, illetve a NAV megkeresése előtt észlelték. – A vizsgálat nyomán a Wind-Ip 21 Kft. által kiállított számlákat a könyvelési rendszerünkből töröltük, a kapcsolódó, levont adókat kamataival megfizettük, így sem az államot, sem a költségvetést nem érte kár – tették hozzá.

Vajon mire gondolhatott a költő? - teheti fel (joggal) kérdését a néző.