2019 és 2022 között több mint 27 milliárd forint érkezett egy rejtélyes forrásból Tiborcz István cégbirodalmába, amely pénz eredetéről Orbán Viktor veje azóta sem volt hajlandó semmit elárulni, annak ellenére, hogy teljes becsült vagyonának több mint harmadát teszi ki, azaz még a Magyarországra mostanában jellemző újfeudális rendszer léptékével is hatalmas összegről van szó. Egy, a G7 birtokába jutott dokumentumból azonban most az derült ki, hogy a pénzek forrása Jellinek Dániel, az ország egyik leggazdagabb emberévé avanzsált NER-oligarcha lehet.
A lap felidézi, hogy Jellinek és Tiborcz rendre tagadta, hogy kapcsolatuk túlmutat a nyilvánosságra hozott tőzsdei ügyleteken, cég- és ingatlan-adásvételeken. Az említett dokumentum és az általa jelzett pénzmozgás ugyanakkor mégiscsak erre enged következtetni. Jellinek korábban mindig reagált a lap megkeresésére, ám miután egyértelművé vált számára, hogy miről kérdezik, kérdéseikre már csak az ügyvédje reagált írásban, aki megtiltotta, hogy a válaszaiból bármit nyilvánosságra hozzanak.
A G7 szerint a dokumentum alapján végső soron arról van szó, hogy a rejtélyes milliárdok forrása Jellinek Dániel egyik cégének profitja, csak épp közbeiktattak egy országosan nem ismert pécsi ingatlanvállalkozást, a Fagales Zrt.-t, amit 6 éve alapított az akkor 36 éves Hornung Áron. A cég meredek felívelését azonban a lap szerint semmilyen ingatlanpiaci robbanás nem magyarázza. Hornung a cég megalapítása után mindössze két évvel, 2019-ben közel 5,4 milliárd forintos osztalék kifizetéséről döntött, a következő bő három évben pedig további 23,4 milliárd forintot fizetett ki a társaság ilyen formában.
Mindezt úgy sikerült elérni, hogy a vállalatnak alapítása óta egyetlen fillér árbevétele sem volt.
A pénzt ugyanis Hornung érdekeltsége maga is osztalékként kapta, mégpedig a Jellinek érdekeltségébe tartozó Geraldton Zrt.-től. A Fagales ugyanis minden évben megkapta a Geraldton által kifizetett osztalék tízezredre pontosan 99,2008 százalékát.
Hornung Áronról a lap megjegyzi, hogy merő véletlenségből Tiborcz István baráti körébe tartozik, a gimnáziumi évek óta ápol jó kapcsolatot Orbán Viktor vejével. E barátság pedig a jelek szerint a pénzügyekben is megmutatkozik: a Fagales Jellinek Dániel gyakorlatához hasonlóan már az alapításkor olyan elsőbbségi részvényeket bocsátott ki, amelyek tulajdonosa a teljes osztalék 99 százalékára jogosult, aminek egy egyszemélyes vállalat esetében a világon semmi értelme, hiszen ha egy cégnek egyetlen tulajdonosa van, akkor amúgy is minden nyereség őt illetné. Elsőbbségi részvényről gyakorta akkor szoktak dönteni, ha a profit tényleges haszonélvezője rejtőzködni akar, a Fagales beszámolóiban pedig a tulajdonosoknál történő többes számos megfogalmazás utal is rá, hogy itt is erről van szó. S csodák csodájára a Tiborcz-féle BDPST minden érintett évben a Fagales által kifizetett pénznek megkapta pontosan a 94,0975 százalékát.
A BDPST Zrt. a G7 kérdésére annyit közölt, hogy a törvényi előírásoknak megfelelően készítette el az üzleti tevékenységéről szóló éves beszámolóját, az minden, a jogszabályokban előírt információt tartalmaz. Minden egyéb, a társaság gazdálkodására vonatkozó adat pedig üzleti titoknak minősül. Hornung Áron perrel fenyegetőzött, ahogy az érintett cégeknek könyvelő iroda nevében annak többségi tulajdonosa is.