48. 1970. JÚNIUS 27. FTC–ÚJPEST 1:1. A Népstadion történetének egyetlen hivatalos bajnoki döntője. Az első meccset a Megyeri úton az Újpest nyerte 3:2-re úgy, hogy a 86. percben még az FTC vezetett 2:1-re, ám Göröcs János és Dunai Antal a finisben fordított. A visszavágón Branikovits László „egyenlített”, de aztán Noskó Ernő lövése Vépi Péter lábáról – a jobbra mozduló Géczi István mellett – a bal sarokba pattant (1:1). A ferencvárosiak zöldek voltak a méregtől.
49. 1973. JÚNIUS 13. MAGYARORSZÁG–SVÉDORSZÁG 3-3. Talán a legfájóbb döntetlen az egész magyar futballtörténetben. A válogatott nemhogy jobban játszott ellenfelénél, de egyenesen világszínvonalon futballozott, mégis csak ikszelt – több okból, ám legfőképp a nagy fontosságú találkozóra újoncként bevetett Bicskei Bertalan Ralf Edström fejesét követő kapushibájából –, ráadásul úgy esett ki, hogy a vb-selejtezőkön mindvégig veretlen maradt (két győzelem, négy döntetlen). Találó volt a megállapítás: „Nehéz lenne olyan együttest találni a földkerekségen, amely a kvalifikációs csoportmérkőzéseken így engedte volna ki a kezéből a győzelemre álló mérkőzéseket, mint a mi csapatunk. Egyetlen olyan találkozó sem akadt, amelyen az ellenfél rúgta volna az első gólt.”
50. 1973. SZEPTEMBER 9. VASAS–ÚJPEST 4-2, FTC–HONVÉD 2-1. Az MLSZ az év nyarán kötelezte a négy nagy fővárosi klubot, hogy minden egymás elleni mérkőzését kettős rangadó keretében vívja a Népstadionban. A kényszerítéssel fogant premier fényes sikerrel járt: 79 ezren tolongtak a lelátókon. A nap hőse a Vasast nagyvonalúan irányító és két gólt szerző Müller Sándor, míg negatív figurája a lilák Szekszárdról igazolt kapusa, a második angyalföldi gól – Várady Béla fejese – előtt a labdát kiejtő, az Újpestben másodszor és utoljára védő Lipovszky József volt.
51. 1974. ÁPRILIS 10. ÚJPEST–BAYERN MÜNCHEN 1-1. Ez a mindmáig utolsó esztendő, amelynek során az első számú európai klubtorna magyar résztvevője megérte a tavaszt. Udo Lattek, a bajorok edzője a meccs után azt mondta: „A döntetlenért jöttünk Budapestre. Beckenbauerék nem játszottak teljes erőbedobással, otthon jobb játékra leszünk képesek.” Nyert. Ahogyan a Bayern is 3-0-ra.
52. 1975. SZEPTEMBER 6. HONVÉD–VASAS 3-1, FTC–ÚJPEST 4-1. Ez úgy helyes igazán, hogy szeptember 6. és 20. Az utóbbi alkalommal Újpest–Vasas (1-0), FTC–Honvéd (4-3) volt a program. A résztvevőkön és a helyszínen túl az összefüggés az, hogy két héten belül kétszer volt telt ház, 75 ezer néző a Népstadionban.
53. 1976. MÁJUS 15. VASAS–HONVÉD 3-0, ÚJPEST–FTC 8-3. A lilák azt javasolták, hogy ezen túl a kilencedik kerületet is nevezzék „nyóckernek”… Fazekas László öt gólt szerzett, élete legjobb játékát nyújtotta. A Képes Sport áradozott: „Éveket kell várni, amíg ilyet vagy ehhez hasonlót láthat az ember.” A teljesség kedvéért: a ferencvárosi Nyilasi Tibor hét hónappal korábban rámolt be ötöt Luxemburgnak, és az a válogatottmeccs is nyolcassal zárult (8-1).
54. 1976. JÚNIUS 2. ÉS SZEPTEMBER 25. VASAS–ÚJPEST 5-4, 4-5. Ilyen is ritkán van: júniusban a Vasas vezetett 3-1-re, az Újpest fordított 4-3-ra, végül az angyalföldiek győztek 5-4-re, míg szeptemberben a piros-kékek 4-2-re elhúztak, ám az utolsó nyolc percben a lilák három gólt értek el, és újból 5-4 állt a táblán. Aki látta e két mérkőzést, nem felejti el, de kiváltképp nem tudja kitörölni emlékezetéből Tamás Gyula, a Vasas kapusa, akinek korosodó társai máig emlegetik azt az utolsó nyolc percet…
55. 1977. OKTÓBER 29. MAGYARORSZÁG–BOLÍVIA 6-0. A vb-pótselejtező előtt öt nappal bejelentették: minden jegy elkelt. A fiúk az első félidőben meghálálták az érdeklődést: Nyilasi, Törőcsik, Zombori, Várady és Pintér góljával a szünetben 5-0 volt „ide”. Aztán a második félidőben már jólesett a pihenés. Azért a válogatott La Pazban, a visszavágón is nyert 3-2-re, tényleg fenn volt a magaslaton.
56. 1978. AUGUSZTUS 9. MTK–SZOMBATHELY 2-0. A Népstadion huszonötödik születésnapjához közeledve minden idők legkisebb közönségét jegyezték fel: az MNK-mérkőzést alig 300-an látták. A Haladásban 260 bajnoki meccset játszó Király Ferenc (Király Gábor édesapja) 0-0-nál mellérúgta a 11-est, három perccel később pedig – Borsó János fejesével – már az MTK vezetett.
57. 1979. SZEPTEMBER 22. HONVÉD–VASAS 3-2, FTC–ÚJPEST 7-1. A ferencvárosiak több mint három évet vártak arra, hogy törlesszenek a liláknak a 3-8-ért. Nevezetes 7-esük alkalmával Mészöly Pál 9-es, Ebedli Zoltán és Nyilasi Tibor 8-as osztályzatot kapott. Társaival ellentétben az akkor huszonkét éves Mészöly nemhogy nem lett válogatott, de 1981-ben eltanácsolták a Csepelhez.
58. 1980. JÚNIUS 4. MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 1-1. Akkoriban forgatták Budapesten a Menekülés a győzelembe című amerikai filmet – Fábry Zoltán remeke, a Két félidő a pokolban hollywoodi változatát –, amelyben több világhírű labdarúgó (Osvaldo Ardiles, Kazimierz Deyna, Paul van Himst, Bobby Moore) mellett Pelé „király” is szerepelt. Ha már itt járt, kezdőrúgó volt a magyar–osztrákon, de hasonló attrakció a szomszédoktól aznap nem akadt.
59. 1981. JÚNIUS 6. MAGYARORSZÁG–ANGLIA 1-3. A vb-selejtező Budapest–Vidék előmérkőzésére negyedszázados távollét után hazatért Puskás Ferenc. Mint utóbb kiderült, nem mindenki örült neki. A jövő évtől jórészt kormányzati fenntartású Nemzeti Sport így emlékezett a leghíresebb magyar hajdani fellépésére 2013. október 25-én megjelent lapszámában: „Az is Puskás volt, aki Francóval parolázott vagy meghajolt Kádár apró dögei előtt, mint ahogyan azt 1981-ben, a Népstadion dísztribünje felé fordulva tette huszonöt év távollét után, már magyarországi letelepedésének megágyazva.”
60. 1981. OKTÓBER 31. MAGYARORSZÁG–NORVÉGIA 4-1. Vb-selejtezőcsoportjában – Anglia, Románia, Svájc előtt – a magyar válogatott megszerezte az elsőséget, de a Mundial-szereplésről döntő mérkőzésen forgatott „…és Mészöly Kálmán, a kapitány" című dokumentumfilm óriási felháborodást váltott ki a nagyközönségből a szakvezető fésületlen kiszólásai miatt. A lényeg azonban nem a Kazinczy-díjon volt.
61. 1986. MÁRCIUS 16. MAGYARORSZÁG–BRAZÍLIA 3-0. Csak Edson, Elzo, Alemao és Casagrande szerepelt Guadalajarában, a spanyolok elleni vb-nyitányon (1-0) a Pesten játszó brazilok közül, de hát a sárga mezes vegyes ellen is nagy eredmény a 3-0, pláne, hogy azt egészen nagyszerű produkcióval vívta ki a magyar csapat. Garaba Imre és Détári Lajos az egyetemes hazai futballtörténetet tekintve is kimagasló teljesítményt nyújtott, gyenge pont tán nem is volt. Nem úgy, mint a magyarok számára mindeddig utolsó világbajnokságon.
62. 1987. MÁJUS 2. ÚJPEST–HONVÉD 2-1, FTC–VASAS 3-1. Szűk egy hónappal a 76 ezres telt házat vonzó magyar–brazil után, 1986. április 12-én 8668 fizető néző üldögélt a Honvéd–Újpest (6-0), FTC–Vasas (2-0) kettős meccsen. Ekkor határozták el a hajdani rangadók résztvevői, hogy véget vetnek a „zenének”, és 1987. május 2-án az utolsó dupla derbi zajlott. A piros-kékek ellen duplázó Dzurják Csöpi aznap a ferencvárosiak körében népszerűbb volt Ötvös Csöpinél.
63. 1992. JÚNIUS 3. MAGYARORSZÁG–IZLAND 1-2. Feröeri félig futballisták ferencvárosi fesztiválja idején fel se tűnne, de több mint harminc esztendővel ezelőtt felfoghatatlannak tetszett, hogy már Izland válogatottja is nyerni tudott tétmérkőzésen a Népstadionban. Pedig akkor még a hat évet a Feyenoordnál töltő Kiprich József és a francia bajnokság góllistáján – Jean-Pierre Papin mögött – kétszer második Kovács Kálmán alkotta a csatárkettőst, és az összesen 126 válogatottságot számláló páros nívója nem éppen klaksvíki szint volt.
64. 2000. SZEPTEMBER 3. MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 2-2. Az utolsó 50 000 fölötti nézőszám a Népstadionban: a vb-selejtezőnek 51 336 fizető nézője volt. Filippo Inzaghi két góljára a szintén duplázó Horváth Ferenc válaszolt.
65. 2001. AUGUSZTUS 15. MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 2-5. Az MLSZ centenáriumát akarták ünnepelni ezzel a meccsel, de csak újabb száz évet öregedett minden magyar. A németek egy óra múltán már 4-0-ra vezettek, majd keleti kényelembe helyezték magukat.
66. 2002. AUGUSZTUS 14. ZTE–MANCHESTER UNITED 1-0. Koplárovics Béla két hétre világhírű lett. A Bajnokok Ligája-selejtező utolsó pillanataiban szerzett győztes gólja szenzációt keltett mindaddig, amíg a visszavágón az MU megerőltetés nélkül 5-0-ra nyert.
67. 2002. AUGUSZTUS 21. MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 1-1. A Népstadion ekkor vette fel Puskás Ferenc nevét. Négy évvel később az arénában (is) búcsúztatták világhírű honfitársunkat, ám a futballkulisszás gyászszertartáson alig 6000 ember vett részt.
68. 2004. ÁPRILIS 28. MAGYARORSZÁG–BRAZÍLIA 1-4. Ilyen még nem volt: a világbajnoki címvédő brazilok meg nem hirdetett edzésére spontán kilátogatott 28 ezer ember (majd 300 maradt a magyarok tréningjére). A barátságos találkozót 43 994-en láthatták. Az Építésügyi Minősítő Intézet szakvéleménye alapján csak 26 902 jegyet lehetett volna piacra dobni, de a szövetség vállalta további 17 092 belépő kibocsátásának kockázatát. Aztán a pályán is megmutatkozott a gyakorláslátogatáson tapasztalható különbség. Ronaldo ugyan sérült volt, ám a negyedszer válogatott Luis Fabiano két góllal helyettesítette a Fenomént.
69. 2007. AUGUSZTUS 22. MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 3-1. Egy csapatnyi világbajnok vesztes – Buffon, Oddo, Cannavaro, Materazzi, Barzagli, Grosso, Zambrotta, Pirlo, Inzaghi, Toni, Del Piero – volt a Népstadionban. Pusmogtak ilyet-olyat a meccsről, de bizonyítani semmit sem sikerült, kivéve azt, hogy a futballban nem létezik lehetetlen.
70. 2014. JÚLIUS 24. FTC–RIJEKA 1-2. Az 5147 néző előtt rendezett Európa-liga-selejtező volt az utolsó mérkőzés a régi stadionban. Az utolsó válogatottmérkőzést tizenhét nappal korábban tartották: Magyarország–Kazahsztán 3-0 (10 413 néző előtt). Az új Puskás stadiont 2019. november 15-én, 65 114 szurkoló jelenlétében a Magyarország–Uruguay mérkőzéssel (1-2) nyitották meg, de ez már egy másik történet.