;

Ukrajna;háború;kisebbségek;gyermekek;Kövér László;nemzethalál;a magyar nemzet;magyar politika;

- Kövér László szeme előtt a nemzet halála, fennmaradása és életminőségének javulása is lebeg

A házelnök szerint a megmaradás egyik feltétele a mentálisan és szellemi értelemben is átalakított környezet, a határokon túl pedig a „kisebbség” szó elfelejtése, különben a Kárpát-medencében valakik minden nemzetet felszámolnak majd.

Visszagondolva a magyar történelem több száz éves hagyományaira, nem nehéz belátni, hogy a magyar politika célja és értelme mindig az volt, hogy a magyar nemzet fennmaradását és életminőségének javulását biztosítsa – fejtette ki Kövér László hétfőn Sátoraljaújhelyen, az Rákóczi Szövetség Összmagyar Egyetemista Táborában. Az Országgyűlés elnöke történelmi távlatai szerint „Szent István idejétől kezdve a török megszálláson át egészen napjainkig minden jóravaló és jobb politikai nemzedék célja a megmaradás volt”.

Ugyanakkor a házelnök szerint „ilyen történelmi távlatban nincs kisebb és nem lehet nagyobb ambíciója egy nemzeti elkötelezettségű kormánynak Magyarországon”, mint a fennmaradás, ami – mint kiderült az előadásból, kétséges – különösen egy olyan, most kibontakozó világban, amelytől még a háborúk sem idegenek.

Minden nemzetet, beleértve a Kárpát-medencei utódállamok többségét adó nemzeteket is az a veszély fenyegeti, hogy kulturális értelemben, de akár fizikailag is fel fogják őket számolni

– figyelmeztetett Kövér, példaként említve Ukrajnát, amelynek sorsát a 150 éves török hódoltság következményeivel vetette egybe.

A fideszes politikus ugyanakkor megoldásokat is kínált kínzó gondjainkra, és a megmaradás első előfeltételének tartja, hogy szülessenek gyermekek. – Ehhez nemcsak anyagilag kell támogatni a családokat és a családalapítást, hanem mentálisan és szellemi értelemben is át kell alakítani a környezetet, amelyben a fiatalok a gyermekvállalásról gondolkodnak – hívta fel a figyelmet.

A határon túli nemzeti közösségekkel kapcsolatban az Országgyűlés elnöke arról beszélt, hogy vannak politikai határok, amelyeket a történelem húzott meg. Az átjárhatóság mellett azt is javasolta:

„A kulturális kapcsolattartásban részt vevők ne vegyék észre, hogy egy másik országban vannak. (...) Első lépésként el kellene felejteni a »kisebbség« szót, hiszen nem véletlenül tértünk vissza a »nemzetiség« szó használatára, szakítva a nemzetközi szóhasználattal.”

Kövér László szomszédainknak is üzenhetett azzal, hogy szerinte „a kormány számon tartja a magyar nemzeti közösségek elleni törekvéseket, szól és tesz ellenük, ha lehetséges”. Ezzel kapcsolatban megállapította: ahhoz, hogy az anyaország megmaradjon, az elszakított nemzetrészeknek is meg kell maradniuk, és ahhoz, hogy a külhoni magyarság ne tűnjön el szülőföldjéről, arra van szükség, hogy a fiatalok helyben boldogulhassanak.

Az Open Society Foundations folyamatban lévő átszervezéséről még nincsenek végleges döntések, de továbbra is Európa-szerte támogatják a civileket, mindenütt kiállnak a demokrácia, az emberi jogok és az elszámoltatható kormányzás mellett.