Lapunk is beszámolt arról, hogy idén februárban a Belügyminisztérium kiírta ugyan a közbeszerzési eljárást, de a korábbi 122 millió forintos szerződési összeggel szemben a legkedvezőbb ajánlat évi 445,8 millió forintról szólt. Ezt akkor is a Mészáros-közeli biztosító ajánlotta. A tárca sokallotta az összeget, s elállt a szerződéskötéstől, amit a tűzoltók úgy kommentáltak: innentől kezdve „csupaszon” kell küzdeniük a tűzvonalban.
Később a BM bejelentette, hogy mivel személyi állománya nem maradhat biztosítás nélkül, ha bármilyen káresemény történik a dolgozókkal, akkor az elmúlt évek biztosítási díjaival megegyező összeget saját forrásból kifizetik nekik. Ez azonban nem volt járható út – a tűzoltók esetében például törvény rendelkezik arról, hogy külsős céggel kell rájuk biztosítást kötni –, s az esetleges belsős kifizetések adóvonzata sem volt egyértelmű. A tárca végül néhány hete újra kiírta a közbeszerzési tendert, amelynek eredményét augusztus 1-jén hirdették ki: a két érvényes ajánlat közül a CIG Pannonia Életbiztosító Nyrt. győzött, ugyanannyi pénzt ajánlva, mint az első körben.
Végül lett rá 445 millió forint, Mészáros-közeli biztosítása lesz a rendvédelmiseknekSalamon Lajos elmondta, kollégái áttanulmányozták a szerződést, és úgy találták, hogy annak minden pontja megegyezik a korábbi biztosítások vonatkozó részleteivel. Megnyugtatónak találták azt is, hogy a kontraktus áprilisi hatállyal visszamenőleg érvényes, így aki az elmúlt három hónapban szenvedett netán munka közben balesetet, nem marad kártérítés nélkül.