;

közbeszerzés;biztosítás;belügyminiszterium;rendvédelmisek;CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.;

- Végül lett rá 445 millió forint, Mészáros-közeli biztosítása lesz a rendvédelmiseknek

Másodjára sikeres volt a közbeszerzési eljárás, ami azért is érdekes, mert a nyertesnek kihirdetett biztosító forintra annyit kért, mint az előző tenderen.

Másodjára már sikeres volt a Belügyminisztérium közbeszerzési eljárása a mintegy 77 ezer rendvédelmis élet- és balesetbiztosítására, a tender augusztus 1-i eredményhirdetésén a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-t hozták ki győztesnek – tudta meg a hvg.hu.

Mindez azért is érdekes, mert a most nyertesnek kihirdetett biztosító forintra annyit kért, mint az előző tenderen, ami azért lett eredménytelen, mert nem volt elég pénze a belügyi tárcának.

A CIG Pannónia tette a legjobb ár-érték arányú érvényes ajánlatot, és mivel az ár volt a fő szempont, az övé lett a nyertes ajánlat. A CIG Pannónia most is 445 872 250 Ft/éves díjért vállalta a 77543 fő biztosítását, pont, mint az előző tenderen. A másik érvényes ajánlat az Aegon Magyarország Általános Biztosító Zrt.-től érkezett, de már magasabb, 526 516 970 Ft/éves díjra. Az értékelésnél a harmadik jelentkező, az UNIQA Biztosító Zrt. ajánlatát már nem is bírálták el.

Az első két helyen végzett ajánlattevő amúgy most is ugyanaz volt, mint a 4 hónapja eredménytelennek nyilvánított első tenderen. 

Korábban lapunk is beszámolt arról, hogy április közepével megszűnt a tűzoltók csoportos baleset- és életbiztosítása. A Telex korábbi cikke szerint a katasztrófavédelem munkatársait minderről csak később tájékoztatták hivatalosan egyes vármegyei vezetők, addig pedig szóbeszéd útján terjedt a munkatársak között. A Belügyminisztérium ezt követően közölte, hogy február 27-én közbeszerzési eljárást írtak ki a csoportos élet- és balesetbiztosítási szolgáltatásra vonatkozóan. A biztosítótársaságok a változatlan létszámadatok és kártérítési díjtételek ellenére radikális, többszörös szolgáltatási díjemelkedést tartalmazó ajánlatot adtak. A legkedvezőbb ajánlat 445,8 millió forint volt egy évre, a korábbi 122 millió forinttal szemben. A több mint 300 millió forintos áremelésre költségvetési fedezet nem állt rendelkezésre, ezért az eljárás eredménytelenül zárult. Egyúttal megjegyezték, hogy gondoskodnak az állományról, így a továbbiakban az elmúlt évek biztosítási díjaival megegyező összeget fizetik ki a káreseményekből eredő károk mérséklése érdekében a korábbi biztosítotti körbe tartozó állománytagok részére.

A hvg.hu úgy tudja, akkor ebben a döntésben szerepet játszott, hogy az elmúlt két évben kevesebb káresemény utáni, biztosító általi fizetés történt, mint amennyit a biztosításért fizetett a Belügyminisztérium. Alig két héttel később viszont meggondolta magát a Belügyminisztérium, és új közbeszerzési eljárást írt ki a rendvédelmisek biztosítására.

A Belügyminisztériumnak most meg kell kötnie a nyertes ajánlattevővel a szerződést. A teljesítéshez a portál szerint a CIG Pannónia alvállalkozóként bevonja a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt.-t, amely a magyar biztosításközvetítői piac legnagyobb fúziójának részese volt nemrég, miután összeolvadt a Keszthelyi Erik és Mészáros Lőrinc tulajdonában levő Hungarikum Alkusz cégcsoport öt tagvállalatával.

Tiszaújvárosban mostantól nem állnak meg vonatok, pótlóbuszok viszik az utasokat Miskolcig. Az utasok szerint ez nem lesz gazdaságosabb, hisz a vasútállomást továbbra is fenntartják, megy rá a rezsi, pénztár működik és takarítani is kell.