A Párizsban élő, idén 99 éves Molnár Vera ötszáz NFT-munkáját vitte a Sotheby’s aukciósház online árverésre, és egy óra alatt az összes vevőre talált – írta meg a Papageno. A Themes and Variations (Témák és variációk) című sorozatot a művész az N, az F és a T betűk különböző variációiból állította össze Martin Grasser számítógépes művész közreműködésével.
A múlt heti Sotheby’s-árveréssel a cég elindította az új, Sotheby’s Generative Art Program nevű aukciósorozatát, melyet a jövőben évente háromszor, mindig egy-egy művésznek szentelnek, és amelyben kizárólag NFT-ket kínálnak. A ház a háromszáz éves története során most először alkalmazta az úgynevezett holland árverési formát. Ezen a licitek nem emelkednek, hanem egy magasan indított kikiáltási összegről lefelé lépkednek, egészen addig, amíg valaki meg nem adja az éppen aktuális árat a tételért, vagy ameddig az ereszkedő licit el nem éri a cég által előre meghatározott alapárat, ami alá már nem lehet menni.
Molnár Vera ötszáz elektronikus képéért az induló ár minden esetben 20 Eth vagyis Etherum kriptovaluta volt (37.506 dollár, nagyjából 13,1 millió forint), ez az összeg 15 másodpercenként 0,1 Eth-val csökkent, a legalacsonyabb meghatározott ár pedig 1,5 Eth-ban (több mint 983 ezer forint) szabták meg. A legtöbbet a Themes and Variations #1 (Témák és variációk 1.) című alkotásért adták, amelyet már 19,84 ethereumért (több mint 37 ezer dollár, több mint 13 millió forint) vásároltak meg, de mind az ötszáz alkotás az alapár felett kelt el. A teljes bevétel 631 Eth (1,2 millió dollár, több mint 413 millió forint) lett.
Molnár Vera továbbá a teljes sorozatból ötven példányban egy művészkönyvet is készített, amelynek huszonöt, az alkotó által dedikált példányát megkapja majd a múlt heti huszonöt első Molnár-NFT-vásárló.