;

közgyűlés;Libri kiadó;Libri;Mathias Corvinus Collegium;

Az elmúlt években a magyar gazdaságban megszaporodtak a hasonló ügyletek: jó kormányzati kapcsolatokkal rendelkező „üzletemberek” visszautasíthatatlan ajánlattal környékeznek meg jól működő cégeket

- Megválasztották az MCC főigazgatóját a Libri elnökévé

A testületekben régi és új tagok dolgoznak majd, az Index vezérigazgatója is bekerült az igazgatóságba.

Megválasztották az igazgatóság és a felügyelőbizottság tagjait a Libri vállalatcsoport július 6-i és folytatólagos július 14-i közgyűlésén, a testületekben régi és új tagok is dolgoznak majd – írja a cég szerda közleménye alapján a 24.hu.

A közgyűlés döntése értelmében a Libri korábbi többségi tulajdonosa, Balogh Ákos is tagja lesz az új igazgatóságnak. A kiadó kiemeli, hogy a szakember több évtizedes iparági tapasztalatával és szakértelmével továbbra is támogatni fogja a vállalatot.

Igazgatósági tagnak és egyben elnöknek választották Szalai Zoltánt, az MCC főigazgatóját, aki a tulajdonosi szerkezet megváltozása előtt is már tagja volt a testületnek.

A közgyűlés döntését követően az igazgatóságban kap helyet Starcz Ákos, az Indamedia vezetője, az Index.hu Zrt. vezérigazgatója, a Libri-Shopline Nyrt. korábbi vezérigazgatója, Köbli Norbert Balázs Béla-díjas magyar forgatókönyvíró, érdemes művész és Illés Géza Márton, jogász, irodavezető ügyvéd is. A felügyelőbizottság újonnan megválasztott tagjai: Kerezsi Miklós (elnök), Bauer Bence László és Muray Gábor Zoltán.

A közlemény szerint a Libri vállalatcsoportban a könyvkiadást és -terjesztést érintő szakmai irányítást továbbra is a könyvpiacon évtizedes tapasztalatokkal rendelkező menedzsment látja el.

A Mathias Corvinus Collegium Alapítvány június 13-án jelentette be, hogy a leányvállalata szerződést kötött az SQ Invest Kft.-vel a Libri Csoport 67,48 százalékos részvénycsomagjának adásvételéről. „A tranzakcióval az eddigi közvetett kisebbségi tulajdonos MCC válik a hazai könyvkereskedelmi és -kiadói piac meghatározó szereplőjének 98,41 százalékos tulajdonosává” – állt a közleményben.

A könyvszakma kiakadt a hírre, míg a Libri vezérigazgatója azt állította, a változás miatt nem lesz ideológiai eltolódás. A G7 információi szerint pénzügyi nyomás is állhatott a Libri felvásárlásának a hátterében.

Nemrég a Telex cikke alapján lapunk is beszámolt arról, hogy a portál értesülései szerint a Libri az összes LMBTQ-könyv eltávolítását mérlegeli boltjainak tucatjaiból a gyermekvédelmi törvény miatt. A hírportál egy, a birtokába jutott listával érvelt amellett, hogy könyvpiac meghatározó szereplője fontolgatja az LMBTQ-könyvek eltüntetését 30 üzletéből, hiszen a nagyforgalmú könyvesboltok 200 méteres körzetében van oktatási vagy vallási intézmény; ugyanis a jogszabály értelmében ebben a körzetben semmilyen LMBTQ-érintettségű könyvet nem lehet árusítani, se ifjúságit, se felnőtteknek szólót, még befóliázva sem. A kiadó később cáfolta a hírt, és kiemelte, hogy a Libri nem tervez változtatni a kínálatán, nem áll szándékában könyveket kivonni sem az üzletekből, sem pedig az online kínálatból. Ezzel együtt a könyvterjesztők – így a Libri is – további iránymutatást várnak, mert a jogszabállyal kapcsolatban felmerültek kérdések.

Óriási a pörgés a Művészetek Völgyében, több ezer főt befogadó színpadokkal, nagy nyüzsgéssel. Szerencsére azért akadnak vonzó, élhető, megbízható minőséget adó szigetek is.