;

Semjén Zsolt;törvénymódosítás;Gulyás Gergely;Nők 40+ program;transzneműek;

- Már módosítják is a törvényt, hogy a transzneműek ne mehessenek el 40 év után nyugdíjba

Indoklásuk szerint „a nemváltást szinte már tetszés szerint lehetővé tévő országokban” is elképzelhetetlen, hogy egy ilyen jogosultság visszaélésszerűen járhasson azoknak, akik „adott esetben férfiként 39 év munkaviszony után hirtelen nőnek érzik magukat”.

A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény módosítását kezdeményezi Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter: a kormánypárti politikusok rögzítenék, hogy kizárólag azokat illeti meg a „Nők 40” kedvezményes nyugdíjjogosultság, akik 40 évig nőként dolgoztak – adta hírül az MTI.

Az Országgyűlés honlapján csütörtökön közzétett törvényjavaslat szerint a módosítás egyértelművé teszi azt, ami „a jogalkotó eredeti szándéka és a józan ész alapján” eddig sem volt kétséges, hogy a „nők 40” kedvezményes nyugdíjjogosultság

azokat illeti meg, akik 40 évig nőként dolgoztak, illetve vették igénybe azokat a társadalombiztosítási jogosultságokat, amelyeket a magyar állam gyermekvállalás esetén a nőknek biztosít.

A javaslat indoklásában az áll: az Alaptörvény egyértelműen rögzíti, hogy Magyarország a születési nemet tartja számon. Ezért eleve nem lehetséges semmilyen a biológiai determinációval ellentétes változás figyelembevétele, „de még a magyar szabályozástól idegen, a nemváltást szinte már tetszés szerint lehetővé tévő országokban is elképzelhetetlen, hogy egy a nők társadalomban játszott kiemelkedő szerepét elismerő jogosultság visszaélésszerűen járhasson azoknak is, akik adott esetben férfiként 39 év munkaviszony után hirtelen nőnek érzik magukat”.

A módosítást a folyamatban lévő és a megismételt eljárásokban is alkalmazni kell.

Selmeczi Gabriella, a Fidesz frakcióvezető-helyettese nemrég a kormánypárti Magyar Nemzetnek fakadt ki azzal kapcsolatban, hogy a Veszprémi Törvényszék döntése szerint transzneműek is élhetnek a korkedvezményes nyugdíj lehetőségével. Kijelentette, hogy az ügy durva provokáció és arculcsapása a jogrendszernek, és felháborító, hogy megcsúfolják a Nők 40 kedvezményes nyugdíjazási lehetőséget. Majd azt fejtegette, kíváncsi rá, hogy az illetékes bíró „részt vett-e valamelyik Soros-szervezet LMBTQ-érzékenyítésén”.

A fideszes politikus már akkor kilátásba helyezte, hogy az eset miatt törvénymódosítás jöhet. Úgy fogalmazott, „nincs egyedül a frakcióban a véleményével”, miszerint változtatni kell a jogszabályon, hogy ne lehessen egyetlen „érzékenyített bíró” sem abban a helyzetben, hogy ilyen döntést hozhasson.

Májusban furcsa körülmények között ígért ingyenes ellátást nyújtó kórházat fogyatékossággal élőknek egy szervezet. Mára, úgy tűnik, el is akadt a „projekt”.