Az eset egy meg nem nevezett somogyi községben történt.
Az ügy előzményei még 2005-re nyúlnak vissza. Ekkor a falu polgármestere jóval a piaci érték alatt próbált megszerezni egy négy és fél hektáros, jórészt erdővel borított önkormányzati földterületet, azonban az adásvételi szerződés bíróság által megállapított érvénytelensége miatt az ügylet nem jött létre. A település önkormányzata 2020-ban nehéz anyagi helyzetbe került, ezért a képviselő-testület elhatározta, hogy az önkormányzati ingatlanvagyon egy részének eladása útján fog bevételhez jutni, így ismét felmerült a korábban már értékesíteni kívánt földterület újbóli eladása. A ténylegesen 20 millió forintot érő ingatlan vonatkozásában ez alkalommal az alpolgármester – a polgármester tudtával – egy olyan értékvéleményt szerzett be, amely szerint a földterület forgalmi értéke 5,9 millió forint, azonban az értékbecslőnek a területen lévő faállomány értékének meghatározására nem volt jogosultsága.
Ennek ellenére a képviselő-testület simán megszavazta, hogy eladják a polgármester gyerekeinek áron alul a területet. A szerződést – melynek koordinálásához a jegyző is segítséget nyújtott – 2020 októberében az alpolgármester írta alá.
A több jogszabályi rendelkezést sértő adásvételben közreműködő személyek 14 millió forint összegű vagyoni hátrányt okoztak a településnek. A Somogy Vármegyei Főügyészség Közjogi Szakága az adásvétel kapcsán polgári peres eljárást indított, amelyben a kereseti kérelemmel egyezően a Kaposvári Törvényszék elsőfokú, nem jogerős ítéletében elrendelte a vevők tulajdonjogának törlését, és az eredeti ingatlan-nyilvántartási állapot helyreállítását. A Siófoki Járási Ügyészség négy emberrel szemben emelt vádat - derül ki a Somogy Vármegyei Főügyészség hétfői tájékoztatásából.