Orbán-kormány;Brüsszel;vásárlás;luxusingatlan;

Ezt az épületet vette meg és újítja fel a kormány közpénzből. Közelben az Orosz Föderáció egyik diplomáciai képviselete, az Egyesült Államok brüsszeli nagykövetsége és több belga kormányzati épület is. Mertek nagyot álmodni

- Kétszer annyiért vette a brüsszeli palotát az Orbán-kormány, mint eddig hitték, 10 millió eurót adott a luxusért

Jóval meghaladta az ingatlanpiaci szakértők becslését a brüsszeli luxusingatlan, amely 10 millió euróba került – tudta meg a Népszava.

Mint arról lapunk elsőként beszámolt, a magyar állam a belga főváros kormányzati és diplomáciai negyedében fekvő elegáns villát vásárolt 2021-ben, brüsszeli ingatlanosok korábban 5-7 millió euróra becsülték a vételárat, amelyhez még hozzájön 5,6 millió euró a felújításra, így a végső cech 15,6 millió euróra rúghat, amit a magyar adófizetők állnak. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztert a tegnapi kormányinfón kérdeztük a részletekről – miután a Külügyminisztérium tíz napja nem reagált megkeresésünkre.

Gulyás Gergely fejből nem tudja az árat, de azt leszögezte: ilyen jó helyen és ilyen kedvezően soha többé nem tudnának ingatlant venni Brüsszelben. A miniszter a kormányinfó után ígért pontos tájékoztatást, ez megtörtént, egy munkatársa közölte, hogy a vételár 10 millió euró voltt. A tárcavezető szerint egyébként az épület Magyarországnak a jövő év második felében esedékes uniós elnökségét fogja szolgálni, utána pedig kulturális házként megmaradhat a belga fővárosban.

Brüsszelben amúgy 2004 óta működik magyar kulturális intézet, nem messze a tízmilliós ingatlantól. Az 540 négyzetméteres épület előkelő helyen, Brüsszel központjában, a Szent Mihály-katedrális közelében található, és különlegessége, hogy egyik oldalát Brüsszel középkori, XIII. századból származó városfala adja.

Egyik másik, többek között kulturális rendezvényeknek is otthont adó ingatlan a brüsszeli Magyar Ház, amelyet 1955-ben vásárolt meg a belgiumi magyarok közössége.

Információink szerint az új villa nem annyira kulturális célokat fog szolgálni, mint az Európai Unió jelenlegi irányát megkérdőjelező, nacionalista, populista politika népszerűsítését az EU székhelyén.

A szakszervezetek levelet akartak küldeni a köztársasági elnöknek, részletesen kifejtve, milyen problémás részek miatt kellene visszaküldenie az Országgyűlésnek a státusztörvényt, de Novák Katalin azt még azelőtt aláírta a jogszabályt, mielőtt a levelet elküldhették volna neki.