A háborús helyzet egyre súlyosabb, ilyenkor a Magyarország biztonságáért felelős szervezeteknek és vezetőknek állandó készenlétben kell állniuk – mondta Orbán Viktor péntek reggel, a Kossuth Rádióban. A miniszterelnök hozzátette, hogy erősítik a diplomáciai munkát, de „Európában háborús pszichózis van”, a többségi álláspont az, hogy a konfliktust meg lehet oldani a harctéren. Ettől azonban eltér a magyar álláspont, mely szerint diplomáciai tárgyalások kellenek, és a világ érdeke az, hogy meginduljanak a béketárgyalások. Ha pedig béke lesz, de legalábbis tűzszünet, az infláció is visszakanyarodik a régi kerékvágásba, esetleg megszűnik – vélekedett.
Orbán Viktor szerint a NATO eddig óvatos volt, álláspontjuk egybeesett a magyar diplomáciai állásponttal, hiszen a szövetség nem küld fegyvereket Ukrajnába, és nem tervez katonai lépéseket.
Vilniuson a világ szeme: a fő kérdés most az, hogy egyes NATO-tagállamok valóban önállóan belépnének-e a háborúbaAmilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten
A miniszterelnök azt mondta, a helyzet súlyosságát megmutatja, hogy az amerikai elnök már arról beszél: nincs abban kivetnivaló, ha Ukrajna urántartalmú lőszereket kap az Egyesült Államoktól, mire az orosz elnök azt mondja, hogy „hát amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten”.
Soros Györgyöt „háborús spekulánsnak nevezte”, aki „hatalmas emberi veszteségek árán reméli, hogy anyagi előnyhöz juthat”.
Úgy vélekedett, Magyarország a jó oldalon áll, és erkölcsi szempontból is helyesen járt el, amikor a béke mellett tette le a voksát.
Sőt, úgy véli, néhány hónapon belül kiderülhet, hogy a „békepárti kisebbségnek” van igaza, és többségbe is kerülhet ez az álláspont.
A miniszterelnök kiemelte: a háború szempontjából aggályosnak érzi, hogy Donald Trump ellen eljárást indítottak, mert „ha van a nyugati világban olyan ember, aki békét tud teremteni”, az a volt amerikai elnök. Szerinte Magyarországnak az lenne az érdeke, hogy az Egyesült Államok élén is egy békepárti ember álljon.
Donald Trump ártatlannak vallotta magát a titkos iratok ügyében, de 37 vádpontra kell felelnieTrump egykori főügyésze szerint ha csak a fele igaz a volt elnök ellen felhozott legújabb vádakból, akkor neki végeAmikor az ember odaér a falhoz, és már nincs tovább
A miniszterelnök beszélt az inflációról is, aminek „hiába könyörgünk, az nem jön le onnan fentről”, le kell rántani. Magyarországon év végére az inflációnak érezhetően 10 százalék alatt kell lennie – tette hozzá.
Majd közölte, hogy szerinte a benzin jövedéki adójának emelésére nem volt szükség, „mint a púp a hátunkra, úgy kellett nekünk”, de az Európai Unióban van a gazdasági intézkedéseknek egy köre, amiben Brüsszel rendelkezik. „Nem tudunk mit tenni, a brüsszeli döntéseket kénytelenek vagyunk végrehajtani" – mondta, és hozzátette, ő harcol azért, hogy az ilyen ügyekben mentességet kapjunk, elhalasszuk a bevezetést, de van, „amikor az ember odaér a falhoz, és már nincs tovább”. Hasonlóan rossz döntésnek nevezte a csomagolóanyagok és az üvegek új szabályozását, ami miatt a hulladékfeldolgozás ára is meg fog nőni.
Drágább a benzin Magyarországon, mint a környező országokban, a hasznot az Orbán-kormány fölözi leOrbán Viktor bejelentette, hogy „a Brüsszel által kikényszerített” rossz döntések ellensúlyozására gazdaságvédelmi akciótervet készítenek.
Majd kifejtette, hogy háborús időkben az segít az országnak, aki államkincstárban vagy kincstárjegyben tartja megtakarításait, ezért ezt elősegítő intézkedésekről döntöttek. Magas kamatot kínálnak az állampapírok után és egy adót vetnek ki a nem államkincstári, hanem banki jellegű megtakarításokra, ám ez egy ideiglenes intézkedés, csak addig tartják fenn, amíg a háború tart.
„A Soros-birodalom visszavágott”
A menekültügyi megállapodás Orbán Viktor szerint nem fogadható el, ezért Magyarország és Lengyelország a döntés ellen szavazott, de nemet mondott Szlovákia, Bulgária, Málta és „talán Litvánia” is.
„Nem is akarjuk ezt végrehajtani, egy nagyon kellemetlen fordulattal állunk szemben”
– fogalmazott. Majd a megállapodást úgy jellemezte, hogy „a Soros-birodalom visszavágott, és egy puccsszerű döntéssel lenyomták az Európai Unió torkán a migránskvótát”.
A miniszterelnök azt mondta: az elmúlt években úgy tűnt, hogy át tudják fordítani a brüsszeli döntéshozók figyelmét a határvédelemre, mert ezt a helyzetet nem úgy kell megoldani, hogy „szétosztjuk a migránsokat”.
Végül pedig arra jutott, van összefüggés aközött, hogy Soros György a napokban átadta a birodalma irányítását a fiának, aki meg is mondta, hogy ő sokkal direktebben akar politikát csinálni Amerikában meg Európában. Most „a Soros-birodalom lendült itt ellentámadásba” – vonta le a következtetést a miniszterelnök.
Magyarország teljes vereségét hozta a menekültügyi megállapodás, az Orbán-kormány hiába háborog