Körülbelül 200 végrehajtó aktív a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar által vezetett névjegyzékben, rajtuk kívül pedig vannak néhányan, amelyiknek az engedélyét ugyan felfüggesztették, de cégeik továbbra is termelik a bevételt. A végrehajtó cégek összesen több mint 30 milliárd forintos árbevételt és több mint 9 milliárd forintos nyereséget értek el tavaly - derül ki az rtl.hu összesítéséből.
A Schadl-Völner-féle korrupciós ügyben ugyan csak néhány végrehajtói vállalkozás érintett, érdekesség azonban, hogy a lap által ismertetett adatok szerint az egyik legnagyobb nyereség éppen Schadl György felesége, Schadl-Baranyai Helga cégéhez köthető, amely 523 millió forintos árbevételt és csaknem 250 millió forintos adózott eredményt tudhat magáénak, miközben a nőt pénzmosással vádolják. Erre úgy van lehetőség, hogy van olyan tulajdonostársa, aki tovább tudja vinni az üzletet.
Hasonló helyzet állt elő a Schadl-Völner-ügy egy másik vádlottjánál, aki már el is ismerte bűnösségét - az ügyészség szerint több mint 190 millió forintot adott át Schadl Györgynek a kinevezéséért cserébe. Az ő cégében tavaly 380 millió forintos árbevétel mellett üzlettársával közösen 160 millió forint osztalékot fizettek ki maguknak, miközben a vádlottat magát itt is felfüggesztették pozíciójában.
Ami Schadl György irodáját illeti, Andresin Konstantin helyettesítésével 126 millió forintot termelt, 29 millió forintnyi profittal.
Az rtl.hu szerint a végrehajtói cégekből átlagosan 40-45 millió forint osztalékot lehetett kivenni tavaly, ám nagy volt a szórás, egyes irodák bőven 100 millió forint feletti adózott eredményt értek el, míg mások csak néhány milliót. Veszteség azonban általában csak induló irodáknál keletkezett, valamint néhány felfüggesztett végrehajtó cégénél.
„A végrehajtói maffia olyan mélyen fonódott egybe a NER-rel, hogy már nem látszik, hol kezdődik Schadl György, és hol ér véget Varga Judit”Mindent tagad a Schadl-ügybe keveredett volt kormányhivatali vezető