Az Európai Unió parlamenti delegációjának Magyarországra érkezése úgy tűnik, politikai hadiállapot eredménye, nem mondható véletlennek, sőt, egy szuverén tagország célzott támadására utalhat - olvasható a Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány elnökének keddi közleményében.
Csizmadia László szerint a vizsgálóbizottság összetétele magáért beszél. A magyar ellenzéki pártok támogatói jöttek, feladatuk a nyomásgyakorlás. Eszközként látjuk Soros György és az Európai Unió pénztámogatásával kibérelt NGO-k közreműködését, amely arra irányul, hogy a társadalom többségi akaratát lazítsa - vélekedett. Hozzátette, hogy a megtámadott magyar emberek többségének válasza, hogy a politikai zsarolással szemben összetartozásunk egyre szélesebbé válik. „Az Európai Unió parlamentjének küldöttsége a világűr fekete lyukához hasonló feladatot hajt végre, eltüntetnék a nemzeti önállóságukat őrző országokat” - fogalmaz az elnök, megjegyezve, hogy a
„CÖF-CÖKA, mint Magyarország egyik legnagyobb civil szervezete udvariatlannak találja, hogy a Békemenetek sokaságának szervezőjét a Magyarországra látogató bizottság nem kereste. Szellemi honvédőink szerint egymás meghallgatása eredményesebbé tehetné az Unióban végzett munkát.”
A fideszes álcivilek vezetője szerint a jogállamiságról, valamint a Magyarországnak járó pénzügyi támogatásokról zajló tárgyalást szakértőkre, és nem politikai bizottságra kell bízni. „A magyar polgárok elkötelezettek és hűek az európai szövetséghez, de minden birodalmi elképzelést visszautasítunk, mert mély tisztelet vezet bennünket az alapító atyák törekvéseinek iránt” - zárul Csizmadia László eszmefuttatása, amely a „Baráti tűz” címet viseli.
Némi adalék a történethez, hogy a CÖF a jelek szerint azzal a Daniel Freunddal is szeretett volna találkozni, amelyet a Békemenetek egyik oszlopos tagja, Bayer Zsolt legfrissebb blogbejegyzésében „fingzsáknak” nevezett (s korábban rendszeresen egyéb trágár jelzőkkel illetett).
Most Deutsch Tamás találta meg a magyarázatot a csak nem érkező uniós pénzek okáraKecskére káposztát: a kormányokra bízná az Európai Bizottság a korrupció elleni harcot