KDNP;Gréczy Zsolt;DK;Hollik István;postabezárás;

- Gyurcsány, ezzel magyarázta a KDNP, miért jobb, amikor a Fidesz zárja be a postákat

A DK szerint a postahivatalok számának csökkentésével a postai lefedettség lényegesen alacsonyabb lesz Magyarországon, mint az Európai Unióban. 

A postai szolgáltatások szűkülését kritizálták az ellenzéki képviselők, míg a kormánypárti szónokok a digitális érettség növekedésével indokolták a változtatást az egyes gazdasági, vagyongazdálkodási és postaügyi törvények módosításának általános vitájában az Országgyűlés csütörtöki ülésén - írja az MTI.

A Demokratikus Koalíció (DK) vezérszónoka szerint amikor a Gyurcsány-kormány bezárt néhány postát, a Fidesz a vidék kivéreztetéséről, tönkretételéről beszélt és tüntetéseket helyezett kilátásba. Most ennek a sokszorosa történik postabezárás szempontjából. Gréczy Zsolt azt hangoztatta, a posta egy kisebb településen a helyi kulturális élet része, a találkozások helyszíne. Most tehát egy újabb fórumot zár el a kormány az emberek elől. 

A képviselő kifogásolta továbbá az újságvásárlás lehetőségének megszüntetését a postákon, amivel a kistelepülésen élők újabb információhoz jutási lehetősége szűnik meg. A postahivatalok számának csökkentésével a postai lefedettség lényegesen alacsonyabb lesz Magyarországon, mint az Európai Unióban: 1,6 hivatal jut majd 10 ezer lakosra, szemben az európai 2,91-gyel. Éppen ezért a DK javaslatot nem fogja támogatni.

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) képviselője „tipikus gyurcsányi módszernek" nevezte a 2010 előtti helyzet összehasonlítását a mostanival. Hollik István szerint azért sincs ennek értelme, mert csak az utóbbi öt évet nézve is radikálisan megváltozott a világ a postai szolgáltatások tekintetében. Amikor 2010 előtt a Fidesz kifogásolta a posták bezárását, a postai szolgáltatás elérhetőségének szűkítését kérték számon a Gyurcsány-kormányon. A mostani átalakítás ezzel szemben a postai szolgáltatás színvonalát nem érinti, a szolgáltatások elérhetőségét nem csorbítja.

A KDNP-s politikus ara kérte az ellenzéket, hogy ők is támogassák a javaslatot.

Azt nem tudni, hogy a kormánytörténésznek sikerült-e eldöntenie, hogy Németország megszűnt vagy még csak eltűnőfélben van.