Népszava;természetvédelem;Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület;Podcast;Podcast;

„Azon dolgozunk, hogy az embereket felrázzuk a letargiából”

Hogyan viszonyul a magyar társadalom a természetpusztítás híreihez? Itt a Népszava közéleti podcastsorozata, a Hol Élünk? 34. adása.

Egyszerre erős nálunk a természetrombolás és a természetféltés. Magyarországon 2005 óta szaporodtak el robbanásszerűen a ragadozó madármérgezések – mondja a Hol Élünk? új adásában Orbán Zoltán, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szóvivője, ugyanakkor egyre komolyabb lakossági felháborodást kelt egy-egy természetpusztítás.

Hogyan viszonyul a magyar társadalom a természetpusztítás híreihez? És mégis, a XX. század természetátalakítást-rombolást célul tűző rezsimjei közepette miért maradt Magyarország „madárnagyhatalom”? Hogyan lett a madárvédő tudományos és laikus közösség az egyik legerősebb civil szervezet idehaza? Az MME szóvivőjével műsorvezető Batka Zoltán beszélgetett.

A katolikus egyházfő a Szent István-bazilikában megújulást és változást sürgetett, megáldotta a Szent Jobbot és államalapító királyunk példáján keresztül mások meghallgatására, párbeszédre, befogadásra szólított fel. Szerinte az elvilágiasodás maga a szoftpogányság.