;

NATO;Ukrajna;Dúró Dóra;orosz-ukrán háború;

- Dúró Dóra szerint Oroszországnak kell jóváhagynia Ukrajna NATO-csatlakozását, Zelenszkij tanácsadója közölte, Magyarország hűséget fog fogadni Kijevnek

Kiváló lehetőség mutatkozott az újabb, etnikai alapú gyűlölködésre.

Dúró Dóra az Izvesztyija orosz lapnak nyilatkozott, mint a magyar Országgyűlés alelnöke. Ebben előállt egy finoman szólva meredek állítással, mire hasonlóan meredek válasz érkezett Mihajlo Podoljaktól, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tanácsadójától - számolt be róla az Unian.

A Mi Hazánk elnökhelyettese nyilatkozatában azzal az okfejtéssel áll elő, miszerint Ukrajna NATO-csatlakozása teljes körű konfliktus veszélye nélkül csak abban az esetben lehetséges, ha ezt a lépést az Oroszországi Föderáció megállapodás formájában jóváhagyja, mivel Moszkva „különleges katonai művelete” egyebek közt épp arra irányul, hogy megakadályozza Ukrajna csatlakozását a szövetségbe. Kifejtette emellett azt is, hogy Magyarország egyáltalán nem látja szívesen Ukrajnát a NATO-ban, különösen a kárpátaljai magyarság helyzete miatt.

Mihajlo Podoljak, az ukrán elnök tanácsadója előbb értetlenkedését fejezte ki amiatt, hogy miért kommentálja Magyarország Ukrajna szuverén döntését, amikor hazánkon kívül minden NATO-tagállam támogatja a csatlakozásukat. Majd úgy folytatta: „milyen engedélyt kérjünk Oroszországtól? Egyetlen egy dologra kellene engedélyt kapnunk tőlük, Oroszország megszűntetésére”.

Volodimir Zelenszkij tanácsadója ezt követően kijelentette,

hogy tehet Magyarország bármilyen nyilatkozatot, mert miután ezek „szponzora”, Oroszország vereséget szenved, Ukrajna „abszolút lojalitást” fog kapni az olyan országoktól, mint Magyarország.

Az persze nem világos, hogy egy ilyen fajsúlyú ügyben az Oroszországhoz lojális Mi Hazánk mióta illetékes, mint ahogy az sem, hogy Magyarország mégis miért válna Ukrajna vazallus államává egy esetleges orosz vereség esetén. Mindenesetre Oleg Nyikolenko ukrán külügyi szóvivő már egy fokkal józanabb hangvételben kommentálta Dúró Dóra szereplését. Ő annyit közölt, hogy Ukrajnának szuverén joga megválasztani, milyen módon gondoskodjon a biztonságáról, és ezt a jogot a NATO tagállamai, köztük Magyarország is többször megerősítették.

Diane Abottot, ahogy egykori főnökét és kedvesét, Jeremy Corbynt is, antiszemita nézetei sodorták a szakadék szélére.