;

Fidesz;szavazás;iskolák;összevonás;képviselő-testület;XIII. kerület;

- Tartózkodtak a XIII. kerületi Pannónia utcai és Dózsa György úti iskola összevonásának elutasításáról szóló képviselő-testületi szavazáson a fideszes képviselők

Pedig az előterjesztés többi pontjában még együtt szavaztak a többi képviselővel. Az ügyben Pintér Sándor belügyminiszter mondja ki a végső szót.

Tartózkodtak a XIII. kerületi Pannónia és Dózsa iskola összevonásának elutasításáról szóló képviselő-testületi szavazáson a fideszes képviselők, pedig az előterjesztés többi pontjában még együtt szavaztak a többi képviselővel – írja a hvg.hu.

A képviselő-testület határozatban mondta ki, hogy ellenzi a Pannónia utcai és a Dózsa  György úti általános iskola összevonását. Azt sem támogatták, hogy az utóbbi – vagyis a XIII. Kerületi Ének-zenei és Testnevelési Általános Iskola felmenő rendszerben megszűnjön.

A Közép-pesti tankerület terve szerint a Dózsa iskola a Pannónia telephelyeként működne tovább, a hosszú távú terv pedig a Dózsa diákjainak teljes integrálása lenne. Az intézmény jelenlegi épületét pedig a sajátos nevelési igényű (SNI) gyerekeket fogadó Prizma Általános Iskola kaphatná meg.

A tankerület leginkább a Dózsában kialakult spontán szegregációval érvelt az összevonás mellett, ezzel indokolják azt is, hogy az iskolába évről évre kevesebb szülő küldi a gyerekét.

Információik szerint

a tervet egyik intézmény tanári közössége és szülői testülete sem támogatja, az önkormányzat pedig „hamis érvelésnek” nevezte a lapnak, hogy spontán szegregáció miatt csökkent volna a tanulói létszám.

Miközben a képviselő-testület április 20-ai ülésén a jelenlévők több tankerületi átszervezési javaslatot is egyhangúlag tudomásul vettek, a Dózsa és a Pannónia összevonásának ügyében nem volt teljes az egyetértés; a terv elutasítására 16-an nyomtak igent, hatan viszont tartózkodtak. Úgy tudják, a kérdésben a képviselő-testület fideszes tagjai tartózkodtak, akik az előterjesztés többi pontjában még együtt szavaztak a teljes képviselő-testülettel.

Az ülésről Facebook-bejegyzésében beszámoló Harrach Tamás, a kerület fideszes választókerületi elnöke úgy fogalmazott, az oktatásról szóló vitán „az indulatok hevében a szocialista hozzászólók durván minősítgették a fideszes képviselőket, úgy mint bohóc, bolondéria, sötétséget tükröző vélemény, stb.”.

A lapnak nem sikerült elérnie Harrachot az ügyben.

A végül megszavazott határozat szövege szerint „nem spontán szegregáció az, ha 100 gyermekből 20 választja az iskolát. Ennek csak szakmai, szervezeti oka volt és van. Tapasztalataink és szülői visszajelzések alapján az intézmény vezetésének kedvezőtlen hírű intézkedései az oka annak, hogy nem népszerű a szülők számára az iskola”.

Véleményük szerint az intézményt fejleszteni kell, helyre kell állítani az iskola hírnevét, újra működtetni kell a tagozatokat, mert ez a kerület lakóinak az érdeke.

Igaz, mint megjegyzik, a kérdésben Pintér Sándor belügyminiszter mondja ki a végső szót, a képviselő-testület véleményét pedig nem kötelező figyelembe venni.

Az ellenzéki pártnak először is üzemeltetői hozzájárulást kellene igényelnie, majd a veszélyes munkához szakfelügyelőt, szakfelügyelőket fogadnia. Több tízezer forintért.