Tanácsadás a határon átnyúló autonómia ügyekben - ezen a címen kötött szerződést februárban a Miniszterelnökség a KDNP-be frissen belépő Szili Katalinnal, bruttó 13 775 186 forintos értékben. Az erről szóló lajstromot a K-Monitor korrupcióellenes civil szervezet vette észre elsőként.
Az egykori MSZMP-s, majd MSZP-s politikus persze nem most került Orbán Viktor szűk körébe, 2015 márciusa óta miniszterelnöki megbízottként dolgozott a kormánynak, mígnem lemondott erről a pozíciójáról, hogy megmaradhasson a Pécsi Tudományegyetem kuratóriumában, megőrizve szerény havi 1,4 millió forintos havi fizetését ezen a jogcímen. Az Erasmus-ügyben az Európai Unió által elvárt összeférhetetlenségi szabályok alig leplezett kijátszásával azonban megmaradt a miniszterelnök berkeiben is, és lényegében ugyanazt a munkát végzi, mint eddig, csak immár „miniszterelnöki főtanácsadó” megnevezés alatt.
A KDNP-be „hazatalált” Szili Katalint egyébként szemmel láthatóan az ellentmondások sem zavarják olyan nagyon: a tavalyi országgyűlési választások előtt például Erdélyben a Fidesznek kampányolva betámadta Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelöltet a 2004. december 5-ei, határon túli magyarok kettős állampolgárságáról szóló népszavazás miatt, miközben a hódmezővásárhelyi polgármester akkortájt nemcsak hogy nem politizált, de még az országban sem tartózkodott. Nem úgy Szili Katalin, aki éppenséggel a kettős állampolgárság elutasítása mellett kampányoló MSZP színeiben tevékenykedett ekkor (ő maga „lelkiismereti szavazást” javasolt), a jelentéktelennek nem éppen nevezhető házelnöki pozícióban.
Szili Katalin az egyetemi összeférhetetlenség miatt lemondott miniszterelnöki megbízotti posztjáról, hogy aztán miniszterelnöki főtanácsadóként folytassaSzili Katalin belépett a KDNP-beSzili Katalin elmagyarázta, miért lépett be az MSZMP és az MSZP után a KDNP-beMíg Márki-Zay Péterrel gyakorlatilag szóba sem állnak, a Fidesz Szili Katalinnal kampányol Erdélyben