;

Orbán-kormány;MSZP;Fidesz;ellenzék;Jászberény;biztonság;összefogás;DK;

Kunhalmi Ágnes

- Az MSZP a jászberényi példát ajánlja, mindenhol győzne 2024-ben

A szocialisták mindenkinek biztonságot ígérnek, de attól tartanak, hogy a Fidesz jövő évi célja a helyi demokratikus vezetők megbuktatása.  

Jászberény megmutatta a receptet, kell a meleg szív és a győzelembe vetett hit, mert a Fidesz nem tétlenkedik, az a célja, hogy megbuktassa a demokratikus városvezetőket a jövő évi választásokon – állapította meg Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke pártjának Jászberényben tartott, Biztonságot mindenkinek! című rendezvényén. Az ellenzéki politikus a januári helyi időközi választás sikere nyomán a Fidesz céljának megakadályozására szólított fel, s kifejezte óhaját: „Legyen 2024-ben mindenütt jászberényi győzelem!”

A szocialisták szerint az Orbán-kormány folyamatosan próbálja megtéveszteni az embereket, a Fidesz pedig hazugságokkal állítja be az ellenzéket háborúpártinak, míg saját magukat a béke képviselőjeként tüntetik fel. – A valóság az, hogy a kormány támogatta az uniós közös lőszerbeszerzést, valamint a miniszterelnök minden szankciót megszavazott nemzetközi szinten – rántotta le a leplet a kormány kettős beszédéről, majd a párttagok felé fordult:

Nem a fideszes szavazókat kell meggyőzni, hanem a bizonytalanokat, és az ellenzéki szavazótábort kell megerősíteni!

A megerősítést segítheti, hogy „az MSZP egy európai és egyben jóléti Magyarországot akar építeni a választókkal közösen, a jászberényi példából tanulva lehetőség van sikeresen venni a 2024-es választásokat, aztán pedig a 2026-os választást is”.

Mindezt akkor is végigvinnék – mint Balogh Béla, Jászberény alpolgármestere, az MSZP városi elnöke fogalmazott –, ha nem mindenki vesz részt az összefogásban, ahogy a DK is szembefordult Jászberényben az ellenzéki szövetséggel. Márpedig meggyőződésük, hogy  jelenlegi választási rendszerben akkor van esély győzelemre, ha a demokratikus ellenzéki pártok összefognak, ezt pedig kibővítik a helyi ellenzéki erőkkel. Szerinte ezt igazolja vissza a teljeskörű januári győzelem.

Komjáthi Imre

Komjáthi Imre, az MSZP másik társelnöke az ellenzéki összefogás szükségszerűsége mellett azonban arról is beszélt, hogy szerinte „gondoskodásra, azaz baloldali politikára van szüksége az országnak”. –Nem szabad beletörődni abba és elfogadni azt, hogy az élet csak a munkáról szól, nem szabad hagyni, hogy keményen, becsülettel ledolgozott évek után ne legyen pénz fűtésre, élelmiszerre, áramra – mondta, majd pontokba szedte mit jelent számukra a baloldali politika konkrétan, mit tenne az MSZP, ha kormányon lenne:

  • a gyermeket nevelőknél az anyasági támogatást radikálisan emelné, a családi pótlékot, GYES-t, GYET-et megduplázná;

  • a nyugdíjasok járandóságát kiegészítené közösségi javakkal, szolgáltatásokkal és szociális juttatásokkal;

  • az álláskeresésben aktívan résztvevőknek a bérük 60%-át, de minimum a létminimumot elérő jövedelempótló támogatást biztosítana, amelynek folyósítási időtartama 9 hónap lenne;

  • megtartaná az adókedvezményt a több gyermeket nevelők, az egyedülálló szülők, valamint a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermekeket nevelő családok javára;

  • adómentessé tenné a minimálbért.

Komjáthi Imre szerint az élet minden területén biztonságot szeretnének kínálni mindenkinek, és ide tartozik, hogy nem akarnak háborúzni. – Sem fegyverekkel, sem szavakkal, sem országhatáron kívül, sem belül. Nem szabad csatározni Brüsszellel, hanem szövetség kell az EU-val – tette világossá.

A főispán olyan papírra hivatkozva követelte a fővárostól a közterületi névváltoztatást, amely nem is arra szól, de ha arra szólna, akkor sem érne semmit.