A BBC felszólította alkalmazottjait, hogy töröljék TikTok nevű alkalmazást vállalati eszközeikről – írja a The Guardian.
Az alkalmazottakhoz eljuttatott iránymutatásban úgy fogalmaznak, nem ajánlják a TikTok telepítését a BBC vállalati eszközeire, hacsak annak nincs üzletileg indokolt oka. A döntést azzal indokolják, a hatóságok világszerte aggályaiknak adtak hangot az adatvédelemmel és a biztonsággal kapcsolatban az alkalmazás vonatkozásában. Arra kérték azokat a munkavállalóikat, ha munkára is használják saját telefonjukat, ám azon a TikTok is rajta van, vegyék fel a kapcsolatot a szervezet információbiztonsági csapatával.
A lap emlékeztet, a BBC-nél nem sokkal azután határoztak erről, hogy a múlt héten a brit kormány megtiltotta a kínai tulajdonú videómegosztó használatát a kormányzati eszközökön. Hasonló döntést hozott korábban adatvédelmi aggályok miatt az Egyesült Államok, Kanada, az Európai Bizottság (EB) és Új-Zéland is.
A TikTokkal kapcsolatban sokan attól tartanak, hogy a kínai tulajdonban álló cég adataihoz a kínai állami is képes lehet hozzájutni, de vannak olyan aggályok is, amelyek szerint képesek lehetnek az alkalmazás algoritmusát úgy befolyásolni, hogy az applikáció Kína-párti tartalom felé terelje a felhasználókat. A TikTok tulajdonosa, a ByteDance nevű kínai cég tagadta ezeket, egyúttal közölte, eddig sem kapott adatigénylést, és a jövőben is visszautasítaná, ha ilyen kérés érkezne hozzájuk.
Betiltja a TikTok használatát a kormányzati eszközökön Új-Zéland