kitüntetés;lovagkereszt;Galambos Lajos;

- Galambos Lajos visszaadja állami kitüntetéseit Novák Katalinnak

A zenész szerint a bíróságon kívül senki sem állította, hogy vizet vagy áramot lopott volna. 

„Sokan irigylik tőlem ezt a két igencsak magas állami kitüntetést, bár számomra a kisebb elismerések ugyanolyan megtisztelőek. Ezek fényét nem kívánom csorbítani a velem kapcsolatos ügy méltatlan lezárásával” - mondta el Galambos Lajos a Blikknek.

A zenész abban a reményben szolgáltatja vissza a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét és Lovagkeresztjét, hogy be tudja bizonyítani igazát, ugyanis „a bíróságon kívül senki sem állította, hogy áramot vagy vizet loptam volna, egyetlen tanú sem.” Egyúttal reményét fejezte ki, hogy ügyének lezárta után visszajutnak hozzá ezek. 

„Merthogy én ugyanaz a Galambos Lajos vagyok, aki 2001 augusztusában Mádl Ferenctől és Orbán Viktortól, 2006 márciusában pedig Sólyom Lászlótól és Gyurcsány Ferenctől átvehettem ezeket a kitüntetéseket”

- tette hozzá. A trombitaművész a borítékot kézzel írta meg, a feladóhoz a nevén és a címén kívül odarajzolt néhány hangjegyet, valamint odaírta: „Szerbusz itt a Dáridó”.

A 2016-ban a Köztársasági Elnöki Hivatal egyébként az alábbi állásfoglalást adta ki: „a hatályos jogszabályok nem biztosítják egy kitüntetés visszavonásának lehetőségét, és azt sem teszik lehetővé, hogy a kitüntetés birtokosát a kitüntetettek listájáról töröljék. Ha valaki visszaküldi a kitüntetését, azzal lemond a kitüntetés viselésének jogáról – de ezt a döntését bármikor módosíthatja”

Mint korábban beszámoltunk róla, a zenészt letöltendő szabadságvesztésre ítélték, amiért éveken keresztül lopta a közműveket mocsai házában, majd megkente azokat az ellenőröket, akik mindezt felfedezték.

Noha már megkapta behívóját a börtönbe, ennek ellenére halasztást kért, mondván, közvetlen életveszélyben van. Ezt elutasította, így Galambosnak mindenképpen meg kell kezdenie büntetését - már amennyiben szeretne kedvezménnyel szabadulni. 

Az M1-esen történt tragédia balesetveszélyes körülményeit az átláthatatlan porvihar okozta. A rengeteg por pedig az egyre sűrűbben előforduló aszályok és a mezőgazdaságban alkalmazott módszerek hátrányainak köszönhető.