Amint azt a Népszava is megírta, kordonbontással indult a reggel: a Momentum Mozgalom és Hadházy Ákos a Miniszterelnökség lakhelyének kinevezett Karmelita kolostornál mondvacsinált indokkal csaknem másfél éve emelt kordont távolította el, amit a rendőrök ugyan megpróbáltak megakadályozni, de inkább kevesebb, mint több sikerrel. Ezt követően egy hét pontból álló követelést is megpróbáltak kifüggeszteni az épület bejáratához, ami végül a szomszédos Sándor-palotánál landolt.
Azonban nem sokáig sikerült a zárkózott Orbán-kormány biztonságérzetét megrendíteni: az RTL Híradó helyszínen tartózkodó munkatársának beszámolója szerint egyetlen óra se kellett hozzá, és szinte teljesen visszaépítették a kordonsort.
Korábban arról is beszámoltunk, hogy a Színház utcát (ahol Orbán Viktor hivatala is található) még 2021 novemberében zárták le „építkezésre” hivatkozva, ám azóta se volt nyoma semmiféle ilyen munkálatnak. Valószínűsíthetően inkább arról van szó, hogy a miniszterelnököt és kíséretét valójában a kíváncsiskodó újságíróktól óvják ennyire, előtte ugyanis előfordult, hogy a Fidesz által nem kellőképpen kézivezérelt sajtó munkatársai merészeltek az épület előtt kérdésekkel provokálni hazánk teljhatalmú vezetőit.
A kordonbontás egyébként azért is szimbolikus, mert a polgári engedetlenség ezen formájára maga Orbán Viktor szolgáltatott precedenst még 2007-ben, amikor is az akkor ellenzékben lévő Fidesz élén eltávolította a Parlamentnél felállított kordonsort, amit a Gyurcsány-kormány húzott fel azzal a céllal, hogy ne lehessen a Kossuth téren a kabinet ellen tüntetni.
Azóta nagyot változtak az idők: az Orbán-kormány mára a polgári engedetlenséget mint olyat sem hajlandó értelmezni, erre hivatkozva pedig előszeretettel rúgatja ki a megalázó béreik és az oktatás általánosan leromlott állapota miatt demonstráló pedagógusokat.
Kordont bontott Hadházy Ákos és a Momentum a Karmelita kolostornálNyoma sincs az építkezésnek, amelyik miatt nem mehetnek újságírók Orbán Viktor hivatala elé politikusokat kérdezni„A szabadság ott kezdődik, ahol megszűnik a félelem” – Megkezdődött az első tanárperA tanárper első napján a bírónak figyelmeztetni kellett a tankerületi vezetőt, hogy igazat kell mondania