Egy évvel korábbi, 2020. májusi dátum szerepel annak a végrehajtási-árverési eljárásnak a dátumaként, amellyel valaki 38 millió forintért szerzett meg egy 450 millió forintot érő villát. Ehhez képest az ingatlant csak egy évvel később verték dobra, egy földhivatali érvényességi pecséten is ez szerepel - írja a Blikk.
A lap szerint az ügyet Schadlné Baranyai Helga, Schadl György, a bírósági végrehajtói kar letartóztatott elnökének felesége intézte, aki azonban több ponton is hibázott, a valós eljárásnál egy évvel korábbi dátummal jelzett iratról több aláírás, pecsét, tanú is hiányzik.
A kisemmizett Vajda Beatrix a Blikknek elmondta, 450 millió forintot ért a péceli háza, amikor volt férjének felhalmozott tartozásai miatt végrehajtás indult a megterhelt ingatlanra.
„Mivel én panaszt nyújtottam be, hogy tulajdonostársként ez jogtalan, ráadásul ennek a bíróság is helyt adott 2021-ben, egy ügyes húzással egy évvel visszadátumozták az árverést, mintha 2020 májusában jött volna létre az ügylet, ahol gyalázatos áron, 38 millió forintért lett új tulajdonosa a házamnak. Érdekes módon a földhivatali bejegyzés már 2021-es, vagyis egy évet vártak a bejegyzésre. Ez soha, egyetlen végrehajtásnál sem fordulhat elő, azonnal bejegyeztetik az új tulajdonost”
- ismertette.
Vajda Beatrix azt is közölte, hogy az iratot közjegyző előtt másoltatták, majd azonnal csatolták az ügyben korábban tett feljelentéséhez. „Sajnos, az, hogy ezt a nagyon csúnya bakit, ami nem lehet véletlen, keresztül lehetett vinni a helyi bíróság és a földhivatal rendszerén is, ismét azt bizonyítja, hogy a korrupt végrehajtóknak a hatóságok tagjai között is voltak cinkosai, nem véletlenül vittek el az ügyészek minden iratot, ami a házammal kapcsolatos” - tette hozzá.
Amennyiben bebizonyosodik, hogy Schadl György felesége meghamisította a dátumot, a szerződés érvénytelenné válik. Vajda Beatrix ügyvédje, Baracz Vilmos a Blikknek szintén azt mondta, hogy nem csak a végrehajtók között kell keresni a felelősöket. A nyomozók most azt vizsgálják, kik nyújtották be az új tulajdonosi bejegyzési kérelmeket a botrányos áron megszerzett ingatlanokra – végrehajtók, jogi képviselők, hivatalnokok, bírók, vevők mind tudhattak arról, hogy a töredékáron, bűncselekmény révén játszanak át ingatlanokat –, ám a folyamatban lévő eljárás érdekeire hivatkozva bővebb tájékoztatást nem adtak.