Egész napos ülősztrájkot tartanak a diákok a budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban és a pécsi Janus Pannonius Gimnáziumban – derül ki a 444-nek ebből és ebből a cikkéből.
A portál képeket és videófelvételt is kapott a fazekasos diákoktól. A megmozduláson több száz diák vesz részt.
A tanulók reggel közös nyilatkozatot írtak alá, ezután pedig közösen festett zászlót feszítettek ki az iskola ablakára.
„Számos osztályban egyetlen diák sem tartózkodott a teremben, így egy-két tanár is ki tudott ülni beszélgetni a diákokhoz” – értesült a portál. A zászló megfestése, majd lengetése után énekeltek, skandáltak, majd a diákok visszatértek a termek elé, napközben pedig levelet is írnak a tanároknak.
Mint arról a Népszava is beszámolt, a múlt héten az ország egyik legjobb középiskolájának számító Fazekas 14 tanára kapott fenyegető levelet az igazgatótól a tankerület kérésére.
Hatvanöt iskola 634 tanára tiltakozott csütörtökön polgári engedetlenséggelSzintén egész napot ülősztrájkot tartanak a pécsi Janus Pannonius Gimnázium diákjai, a portál információi szerint körülbelül 120 diák tölti meg a folyosókat. Az iskola 12 tanára vesz részt a polgári engedetlenségi akcióban, a Tanárok a Tanárokért Facebook-oldalán megjelent bejegyzésben (igaz, itt 14 aláíró tanár neve szerepel) úgy fogalmaznak, szolidaritásukat kifejezve tiltakoznak kollégáik elbocsátása ellen.
„Tanárok kirúgása egy demokráciában nem lehet megoldás a problémákra. Mivel az ország vezetői nem állnak szóba velünk, a polgári engedetlenségen kívül nem maradt más eszközünk felhívni a társadalom figyelmét a magyar oktatás súlyos problémáira. Támogatásért, segítségért fordulunk honfitársainkhoz, hogy együtt kényszerítsük a döntéshozókat párbeszédre, egy modern, XXI. századi oktatás, nevelés létrehozására. Gyermekeink, unokáink jövője a tét, s tanár nélkül nincs jövő!”
– fogalmaztak.
A portál úgy tudja, a pécsi iskola tanárai odamentek beszélgetni a diákokhoz, és elmondták, hogy
öt év múlva 17 tanárral lesz kevesebb az iskolában, ami tarthatatlan.
Szintén a 444 számolt be arról, hogy ugyancsak hétfőn ülősztrájkot tartottak az Óbudai Gimnázium diákjai 11:00-tól 11:45-ig, „mivel a tankerület, valamit a vezetőség a tanárokat és a diákokat is fenyegeti az oktatás ügye melletti kiállásért”.
Szintén sztrájkoltak a szegedi Deák Ferenc Gimnázium diákjai.
Forrnak az indulatok tanárok kirúgása után, a háttérben állítólag már dolgoznak az oktatás átalakításánMár az Európai Bizottság is felfigyelt a kirúgott magyarországi tanárok ügyére, jött is egy telefonhívás„Mondjon le!” – Elérte a diákok és a tanárok haragja Pintér Sándort, a miniszter pont előttük jött ki a Belügyminisztérium épületéből