;

sztrájk;pedagógusok;közoktatás;tanárhiány;

- Magyarország kormánya terror alatt tartja a munkavállalókat – állítják az Észak-Budapesti Tankerület sztrájkoló pedagógusai

Nem értik, a kabinet hogy „merészel” Brüsszelre mutogatni, amikor a közoktatás ügyével neki kellene foglalkoznia.

„Mi, az Észak-Budapesti Tankerület sztrájkoló pedagógusai felháborodásunknak adunk hangot, miután a szakszervezetek és a kormány közötti, november 7-i tárgyaláson semmilyen érdemi előrelépés nem történt. Dehonesztálónak érezzük, ahogy a kormány semmibe veszi az ország valamennyi térségéből érkező vészjelzéseket és segélykiáltásokat” - olvasható abban a közleményben, amelyet lapunkhoz is eljuttattak az érintettek.

Mint írják, a pedagógusok munkáltatója Magyarország kormánya, és mint ilyen, felelősséggel tartozik a dolgozóiért, azaz értünk. Évek óta folyamatosan jelezzük, hogy hatalmas problémák vannak, és ezt a munkáltatónk nem hajlandó meghallani, cinikus legyintéssel söpri félre a kilenc pontot, amelyet az érdekvédelmi szervezeteink, a szülők és a diákok is elfogadtak. 

„Ami itt folyik, kimeríti a mobbing fogalmát. Folyamatos munkahelyi zaklatás ez, ahol a munkáltató – Magyarország kormánya – folyamatosan zaklatja, megalázza, az állandó fenyegetésekkel pedig terror alatt tartja a munkavállalókat”

- fogalmaznak. Véleményük szerint bohózatba illő az az ígérgetés, ami a pedagógusok fizetésemelésével kapcsolatban folyik. Kikérik maguknak, hogy a kormány 2025-re tervez emelést, miközben számláikat ma kell befizetni.

„Elég a parasztvakításból, szétkürtölik a médiának, micsoda történelmi fizetésemelés lesz, miközben a 2021-es diplomás átlagbérhez akarják igazítani a 2025-ös fizetésünket.”

Kifogásolják, amiért a kormány háborúra és külföldi humanitárius katasztrófára hivatkozva veszélyhelyzetet hirdetett,  „miközben az ország határain belül is csendes, nem is annyira lassú, humanitárius katasztrófa megy végbe. Mind a gyerekek, mind a tanárok pszichés állapota tarthatatlan. Ha nem történik azonnali és érdemi fizetésemelés, olyan mértékű pályaelhagyás szemtanúi leszünk, amilyet még nem látott ez az ország.” Ezt követően felteszik a kérdést, 

„hogyan merészeli a kormány ezeket a folyamatokat nem észrevenni? Hogyan merészel Brüsszelre hivatkozni, amikor a közoktatás ügyével a kormánynak kellene foglalkoznia?”

Éppen ezért az Észak-Budapesti Tankerület dolgozóinak nevében követelik, hogy a kormány tegyen eleget kötelességének, melyek a következők: 

  • 1. Érdemi és nyilvános párbeszédet az oktatás megújításáról! Hiteles tájékoztatást a kormány és a közmédia részéről!

  • 2. Szüntessék meg a pedagógusok lejáratását, az oktatási szereplők megfélemlítését! A kirúgott vagy leváltott tanárokat azonnal helyezzék vissza! Megbecsülést a pedagógusoknak!

  • 3. Érdekérvényesítő sztrájkjogot a pedagógusoknak!

  • 4. Felelős, hozzáértő oktatásirányítást! Önálló oktatási minisztériumot!

  • 5. Kisebb terhelést a diákoknak és a pedagógusoknak!

  • 6. Esélyteremtő, minőségi oktatást és nevelést mindenkinek – az óvodától az egyetemig!

  • 7. Versenyképes és értékálló bérezést az oktatásban dolgozóknak!

  • 8. Minőségi, 21. századi környezetet a tanuláshoz és a tanításhoz, neveléshez!

  • 9. Szakmai szabadságot és támogatást az oktatásban! Korszerű nemzeti alaptantervet! Szabad tankönyvválasztást!

Mindez annak fényében tűnik irreálisan soknak, hogy túlóráit négyezer forinttal számolják el.