;

tiltakozás;pedagógusok;pedagógusbérek;

- Az egyik legjobb magyarországi gimnázium is csatlakozott a kiálláshoz a felmentett miskolci igazgatóhelyettes mellett

Egyre szélesedik a szolidaritási akció.

Folytatódik a tiltakozáshullám a megalázó pedagógusbérek, a megbecsülés hiánya és a miskolci Herman Ottó Gimnázium menesztett igazgatóhelyettese ügyében. Amint arról már beszámoltunk, egyre több iskola vállal szolidaritást Dezsőfi Györggyel, kirúgása olaj volt a tűzre az egyébként is pattanásig feszült helyzetben.

A tiltakozáshoz Magyarország egyik legerősebb gimnáziuma, a budapesti Fazekas Mihály Gimnázium is csatlakozott. Közleményükben azt írták: „Mi, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium dolgozói, szolidaritásunkat fejezzük ki a Miskolci Herman Ottó Gimnázium azonnali hatállyal felmentett igazgatóhelyettesével, valamint elutasítjuk a polgári engedetlenségben részt vevő kollégák megfélemlítését. A sztrájk alapjog. A hatalom a közoktatásban dolgozók számára ellehetetlenítette a sztrájkot, így a nyomásgyakorlás egyedüli eszközeként a történelemből jól ismert polgári engedetlenség maradt”. A nyilatkozatot 48 oktató írta alá, ez a tantestület csaknem fele.

Szintén szolidaritását fejezte ki a budapesti Fasori Evangélikus Gimnázium 13 tanára. A tiltakozáshullám kedden a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskolánál folytatódott, diákok és tanárok ismételten közös álltak ki az ügyben.

Hétfőn a miskolci Herman Ottó Gimnáziumnál reggel fél nyolctól nyolcig több mint ezer fekete ruhába öltözött diák, szülő, nagyszülő, tanár és volt diák fogta körbe az épületet Dezsőfi György menesztése miatt.

Azt egyelőre nem tudni, hogy 2023-ban pontosan mikor érkezhet a katolikus egyházfő, de egy kormányhatározat már kiutalta Semjén Zsolt hatáskörébe az előkészítést és a lebonyolítást.