Miután a Buckingham-palota csütörtökön viszonylag későn, este fél 7-kor jelentette be hivatalosan a királynő elhunytát, az események pénteken kezdődtek meg, és szeptember 19-én hétfőn a volt uralkodótól való végső búcsúvételekkel fejeződik be.
Az első és a második nap, szeptember 9–10.
III. Károly és Kamilla királyné visszatérése Balmoralból.
Az új király első audienciája az új kormányfővel.
Megbeszélés a temetési szertartásért felelős Earl Marshal-lal, a Címerügyi Hivatal vezetőjével. A pozíciót jelenleg Norfolk 18. hercege tölti be.
Windsorban megkondulnak a harangok, a londoni Hyde Parkból és a nagy-britanniai, illetve külföldi ún. királyi üdvözlő posztokról tiszteletlövések hangzanak el, egy-egy sorozat Erzsébet életének minden évére. A kormány nemzeti gyászt hirdet meg, a királyi udvar minden tevékenységét felfüggesztve visszavonultan siratja az elhunyt családfőt.
A parlament alsóháza kétnapos rendkívüli ülést kezd, melynek során minden képviselőnek lehetősége lesz felszólalni.
III. Károly: Hálával tartozunkTöbb ezren várták III. Károlyt a Buckingham-palotánálHarmadik nap, szeptember 11.
A londoni St. James's Palotában összeül a Trónöröklési Tanács. Hivatalosan is regisztrálja Erzsébet halálát és proklamálja III. Károly trónra lépését. III. Károly király leteszi hivatali esküjét, majd a palota erkélyéről fanfárok hangja mellett hozzák nyilvánosságra az eseményt. A proklamációt a londoni Cityben is megismétlik. A Towerben és a Hyde Parkban ágyúlövések tisztelegnek az új uralkodó előtt.
Gyász-emlékkönyvek kerülnek elhelyezésre a királyi palotákban, a Buckingham-palota melletti Queen's Gallery-ben, illetve a Lancaster House-ban.
Negyedik nap, szeptember 12.
III. Károly találkozik a Nemzetközösség főtitkárával és annak a 14 országnak a főmegbízottjával, melyeknek ő lesz az államfője.
II. Erzsébet koporsóját az edinburghi Holyroodhouse Palota tróntermébe szállítják.
Ötödik nap, szeptember 13.
A koporsót a Royal Mile királyi felvonulási úton díszmenetben az edinburghi St Giles' székesegyházba viszik át. A királynő gyermekei virrasztáson vesznek részt a koporsó körül. A gyászoló skótok elhaladhatnak a ravatal előtt.
Hatodik nap, szeptember 14.
II. Erzsébet koporsóját repülővel Londonba, a Buckingham-palota tróntermébe szállítják.
III. Károly a hét második felében a hagyományoknak megfelelően az Egyesült Királyság mind a négy tartományát felkeresi.
Hetedik-tizedik nap, szeptember 15-18.
II. Erzsébetnek a királyi lobogóval betakart és a birodalmi állami koronával díszített koporsóját a westminsteri palotába viszik, ahol öt napig lesz felravatalozva. Ez alatt az idő alatt a lakosságnak alkalma lesz búcsút venni tőle. Károly, Anna, András és Eduárd várhatóan újabb virrasztáson emlékeznek meg édesanyjukról.
Az új király ezeket a napokat már lázas tevékenységgel tölti, védelmi, nemzetbiztonsági, rendőrségi vezetőkkel, illetve a temetésre érkező külföldi államférfiakkal, királyi családok képviselőivel és más közjogi méltóságokkal találkozik.
Tizenegyedik nap, szeptember 19.
A búcsú napja. Az állami temetés keretében a koporsót a hivatalos ágyútalpra helyezve, a királyi család kíséretében szállítják át a westminsteri apátságba. A gyászistentiszteletet várhatóan az apátság dékánja celebrálja helyi idő szerint 11 órás kezdettel.
II. Erzsébet temetési ceremóniájára e nap délutánján kerül sor a windsori kastély Szent György-kápolnájában. A nap végén a királyi család magánjellegű szertartás keretében köszön el a királynőtől, akinek végső nyughelye szülei, testvére és férje koporsóival együtt az ugyanitt található VI. György emlékkápolnában lesz.
Külföldi vezetők sora tiszteleg II. Erzsébet emléke előtt II. Erzsébet élete képekbenMeghalt II. Erzsébet királynő