;

alapítvány;Palkovics László;Csák János;Szabó László;Mediaworks;Fudan Egyetem;

- Egykori Mediaworks-vezért neveztek ki a Fudan Egyetemet fenntartó közpénznyelő alapítvány élére

A nemlétező egyetemet fenntartó alapítványnál egy új pozíció is lett, így mostantól valószínűleg még több pénzbe fog kerülni az adófizetőknek.

Egyelőre sehol nem tart a kínai Fudan Egyetem budapesti kampusza, de annak fenntartására már hivatott egy alapítvány, az új Orbán-kormánnyal együtt pedig az új káderek is megérkeztek az intézményhez - írja a hvg.hu.

A kínai egyetem egyelőre nemhogy fizikailag, de még a tervek szintjén sem létezik, bár az ellene szerveződő népszavazás mellől - a jelek szerint a DK kifarolása miatt - fogyatkozik a politikai támogatás. Az egyetem fenntartására hivatott alapítvány mindenesetre már tavaly nyár óta működik kuratóriumostul, elnököstül, sőt, főigazgatóstul, annak ellenére, hogy nincs is mit fenntartania.

Az eddigi projektgazda Palkovics László volt, az ötödik Orbán-kormánnyal azonban némi fáziskéséssel megváltoztak a körülmények, és az egész Fudan-ügy a Csák János vezette kultúráért és innovációért felelős tárcához került. A hvg.hu a változást bejegyző, szeptember 1-i, illetve 2-i keltezésű, immár jogerős bírósági határozatok alapján azt írta, „feladatátcsoportosítás” címén új káderek kerültek a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány kuratóriumába. A kuratórium elnöki tisztéről - és magából a kuratóriumból is - visszahívták Palkovics Lászlót, helyére Csák János került. Leváltották Kovácsics Ivánt, a Palkovics-féle tárca Kína-ügyi tanácsadóját, az ő helyét Szabó László vette át, majd főigazgatónak is kinevezték.

Szabó László korábban a kormányközeli Mediaworks Zrt. első embere volt, távozásakor a kormányzati propagandatermékeket összefogó Közép-európai Sajtó és Média Alapítványhoz (KESMA) öt másik vezetője is követte. Szabó László rövid miniszteri biztosi ténykedést követően foglalta el a Fudan-alapítvány vezető pozícióját. 

A korábbi főigazgató Bertáné Bényi Krisztinát bár lefokozták, nem küldték el, főigazgató-helyettesi pozícióban folytatja, ami eddig nem létezett a nemlétező Fudan Egyetem fenntartásáért felelős alapítványnál. Vagyis ez az áldásos „tevékenység” mostantól még többe fog kerülni az adófizetőknek.

A kuratórium többi tagját egyelőre nem érintették a személyi változások.

A 200-300 ezer forint bevétellel rendelkezők negyede, az ennél kevesebből élők majd 60 százaléka tart súlyos megélhetési gondtól – derül ki a Publicus Intézet kutatásából.