Ez az intézmény volt az, amelyik a hatalomnak írt nyílt levelével 2016-ban voltaképpen elindította a Tanítanék-mozgalmat, és bár akkoriban még csak az oktatás színvonala és a tanári munkát ellehetetlenítő szabályozás miatt emelték fel a hangjukat, mára szinte a létükért küzdenek – mondták hétfő reggel Miskolcon a Selyemrét úti tankerületi épület előtt, ahol demonstrációt tartottak.
Itt olvasta fel Pilz Olivér, az intézmény kémia-fizika-matematika szakos tanára, a korábbi megmozdulások egyik fő szervezője a közös nyilatkozatukat. Ő a helyszínen tudósítónknak elmondta, a mai napon polgári engedetlenségként tiltakoztak azzal, hogy nem volt tanítás az iskolában, de hogy később, ha nem érnek célt, az ellenállás milyen formáit választják majd, még nem tudta megmondani. Közlése szerint nagyon nagy az elégedetlenség az egész országban a tanárok között, mégis, mintha egyfajta fásultság látszana, sokan azért nem mennek az utcára, vagy nem tagadják meg a munkát, mert nem látják értelmét az ilyen megmozdulásnak.
Szűcs Tamás, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete korábbi elnöke, mostani regionális ügyvivője szintén csatlakozott erre a napra a hermanosokhoz, noha egyébként a Földes Ferenc gimnáziumban tanít. Ő arról beszélt lapunknak, hogy a közalkalmazotti törvény májusi módosítása miatt ellehetetlenült a sztrájkjog, s azzal fenyegeti a tiltakozókat, hogy akár egy napos munkamegtagadás miatt az egész havi bérüket elveszíthetik. Ez még akkor is fájdalmas és elrettentő, ha a pedagógusoknak egyébként már nincs hová hátrálni, nincs vesztenivalójuk.
Pilz Olivér a demonstráció végén megpróbálta átadni a nyilatkozatukat a tankerület vezetőjének, de az épületben azt a választ kapta, hogy az igazgató nincs az irodájában. Ezért azt a megoldást választották, hogy az iktatóban adtak le a dokumentumot, ennek ugyanis írásban is nyoma van, és elvileg a tankerület vezetőjének reagálnia kellene rá.
Terjed a tiltakozás, több tucatnyi tanár kezdett polgári engedetlenségbe az ország gimnáziumaiban és általános iskoláiban„Ha azt látják, hogy tizenévesek virrasztanak a gimnáziumok előtt, talán többen ráébrednek arra, hogy milyen súlyos a helyzet az iskolákban”