Winnetou;

- Slágertéma lett a Winnetou "betiltása"

A német Ravensburger kiadó nem Karl May műveit tüntette el a könyváruházak polcairól.

Miután a német Ravensburger kiadó visszavonta a németországi könyvesboltokból a Winnetou-könyveit, német sajtóbeszámolók – így a Bild német bulvárlap alapján a magyar média egy része arról cikkezett a napokban, hogy Németországban betiltották Karl May klasszikus ifjúsági regényét. A német kiadó ugyanakkor nem Karl May könyveit szedte le a polcokról, hanem A kis Winnetou című, Németországban már látható német filmhez kapcsolódó termékeit: két könyvet, egy matricafüzetet és egy puzzle-t, miután a filmet és az ahhoz kapcsolódó könyveket rasszizmussal és sztereotip ábrázolással vádolták meg az internetes kommentelők.

A film – amelyet a magyar mozik is bemutatnak októberben – egy német gyerekmusical alapján készült, amelynek zenéjét Andy Muhlack szerezte, szövegkönyvét Karl-Heinz March írta. A filmet Mike Marzuk rendezte, aki Gesa Scheibnerrel közösen jegyzi a forgatókönyvet, a FilmFernsehFonds Bayern a maximális összeggel, 950 000 euróval támogatta a produkciót.

A Ravensburger eljárása temérdek kritikát kapott, a göttingeni Karl May Archívumtól kezdve Schleswig-Holstein kulturális miniszteréig rengetegen helytelenítették. 

A dokumentumdrámán át a zenés road movie-n keresztül a történelmi darabig mindenféle mű érkezett a Budapest 150 drámapályázatra. Végeredmény januárban lesz.