;

Észak-Korea;Dél-Korea;Egyesült Államok;hadgyakorlatok;

- Elkezdődött az elmúlt évek legnagyobbjának számító dél-koreai-amerikai közös hadgyakorlat

A mostaniak a legnagyobb hadgyakorlatok 2017 óta és azok után, hogy az elmúlt években kisebb hadgyakorlatokat tartottak a koronavírus-világjárvány és amiatt, hogy Jun elődje, Mun Dzse In igyekezett újraindítani a párbeszédet Phenjannal, amely szerint a manőverek valójában egy invázió előkészületei.

Megkezdődött hétfőn az elmúlt évek legnagyobbjának számító dél-koreai-amerikai közös hadgyakorlat – közölték tisztségviselők a Reuters hírügynökség jelentése szerint.

Az Ulchi Freedom Shield fedőnevet viselő éves nyári manőver a tervek szerint szeptember 1-ig tart, és azután tartják meg, hogy a májusban beiktatott Jun Szokjol ígéretet tett a kombinált hadgyakorlatokra „normalizálására” és az Észak-Koreával szembeni elrettentés fokozására.

Dél-Korea ezenkívül a koronavírus-világjárvány óta először külön polgári védelmi gyakorlatot is indított hétfőn.

Jun Szokjol közlése szerint a had- és polgári gyakorlatok célja, hogy javítsák az ország felkészültségét egyebek között a kulcsfontosságú létesítmények, például a chipgyárak és ellátási láncok elleni kiberfenyegetésekkel szemben.

„A Koreai-félsziget békéjének fenntartása légmentes biztonsági állapotunkra épül” – fogalmazott egy kormányülésen felszólalva az elnök, aki valós forgatókönyveken alapuló, alapos hadgyakorlatokat szorgalmazott.

A mostaniak a legnagyobb hadgyakorlatok 2017 óta és azok után, hogy az elmúlt években kisebb hadgyakorlatokat tartottak a koronavírus-világjárvány és amiatt, hogy Jun Szokjol elődje, Mun Dzsein igyekezett újraindítani a párbeszédet Phenjannal, amely szerint a manőverek valójában egy invázió előkészületei.

Mint arról mi is beszámoltunk, Észak-Korea a múlt héten kilőtt két cirkálórakétát azután, hogy Dél-Korea és az Egyesült Államok megkezdte a felkészülést a hadgyakorlatokra. Szöuli tisztségviselők elmondása szerint Phenjan példátlan ütemben folytatott rakétakísérleteket az idén, és bármikor kész hetedik nukleáris kísérletének végrehajtására.

Bár a dél-koreai elnök gazdasági segélyt is felajánlott Phenjannak arra az esetre, ha hajlandó lépéseket tenni a nukleáris leszerelés érdekében, Észak-Korea visszautasította az ajánlatot, Kim Jodzsong, Kim Dzsongun észak-koreai vezető testvére pedig azt mondta neki, hogy „fogja be a száját”.

A rendőrség szerint a volt kormányfő megjegyzéseivel szándékosan és illegálisan megpróbálta megfélemlíteni a pakisztáni igazságszolgáltatást és rendőrséget. Imrán Hán jogi lépésekkel fenyegetőzött az egyik letartóztatott támogatójának ügyében érintett rendőrökkel és bíróval szemben.