„Induljunk ki abból, hogy a magyar nettó átlagjövedelem háromszázvalahányezer forint. Ennek akár durván a fele is el fog menni ezután rezsire, főleg, ha a benzinen sem lesz már ársapka. Ehhez jönnek még az adóterhek, és akkor a lakbért még nem is említettem. Szóval sehogy sem jön ki a matek. Olyan »luxus« kiadásokra, mint az utazás vagy a kultúra, tehát mindarra, ami kikapcsolja az embert, aminek köszönhetően nem érzi magát egy állandóan dolgozó robotnak, ezután nem marad pénz” - mondta el a szlovákiai Napunk portálnak a már csak alkalmanként összeálló Kispál és a Borz és a napjainkban is aktív Kiscsillag front embere.
Lovasi András azt mondta, attól tart, azok az idők térnek most vissza, amikor a 90-es évek elején milliók egzisztenciája került veszélybe, és az addig is meglévő szegény réteghez lecsúszott a kádárizmusból visszamaradt kispolgárság egy jelentős része.
„Megint hárommillió koldus országa lettünk.”
A zenész hangsúlyozta, nem a minimálbérről, hanem az átlagjövedelemről beszél. Vagyis megint az lesz, hogy sokan a puszta megélhetésükért fognak kaparni. Ráadásul ez a válság még bőven súlyosbodhat, miközben a jobboldal dominanciája már most is a 20-as, 30-as éveket idézi. Nem véletlen, hogy a Fidesz mostanra a központi propaganda részévé tette azt, amit mondjuk tíz éve még csak a szélsőjobbtól hallhattunk. Egyre inkább tolják az összeesküvés-elméletekkel megtámogatott, egyre vállalhatatlanabb, akár rasszista kijelentéseket. Valószínűleg azért, mert erre vevő a magyar lakosság, amit én szomorúan veszek tudomásul - magyarázta.
Kapott kritikát Orbán Viktor is, ugyanis szerinte a kormányfő szóhasználata rokon a fajelmélet kidolgozóéival.
A félreérthető fajok heteMegjegyezte, abból, ahogy Orbánék felépítették az új kormányzatot, ahogy próbálják erősíteni a rendőri védelmet, arra következtethetünk: ők is tudják, hogy baj van, sőt már egy éve is tudták. Nyilván volt egy forgatókönyv, mi lesz a választások után, bár a katatörvény módosítása improvizációnak tűnik. „A fene tudja, mi az igazság” - tette hozzá.
Lesújtó kritikát kapott az ellenzék is. Lovasi András ugyan bizakodó volt az előválasztások után, de a parlamenti referendum előtt már lehetett látni, nincs esélye az ellenzéknek. Nem bánja, hogy idén áprilisban leszerepeltek, mert
„legalább kiderült, hogy semmire sem jók. Ha nyertek is volna véletlenül, pont addig húzták volna, mint a Tanácsköztársaság.