Lovasi András;nemzeti együttműködés rendszere;politikai erőviszonyok;

- Lovasi András szkeptikus a jövőre elérkező magyar mennyországot illetően

A zenész jelezte, listán valószínűleg a Magyar Kétfarkú Kutya Pártot fogja támogatni a jövő évi választáson.

"A NER pedig azért is olyan irritáló, mert nem lehet kikerülni. Olyan mértékben alakította át az életünket törvényekkel, közjavak kiszervezésével, a pillanatok és a közbeszéd folyamatos uralásával, hogy ha akarsz, ha nem, úton-útfélen beléje botlasz. S ahogy az ember azt is megénekli, hogy van fű, fa meg virág, Nap és Hold és csillagok, efféle környezeti állandóként a Nemzeti Együttműködés Rendszere és annak működtetői is helyet kérnek maguknak a műben. Adottságként, szemlélődve kezelem tehát őket, nem ítélkezem fölöttük a lemezen"- mondta el a Válaszonline-nak Lovasi András most megjelent albuma kapcsán.

Ebben megemlítette, hogy az ő szemében Demeter Szilárd nem a patás ördög, mivel a könnyűzenei területen szakmai programot tett le az asztalra. Megjegyezte, néha tudatosan mond "baromságokat", csak azért, hogy megtarthassa a pozícióját - utalt itt arra, amikor az előválasztási klip résztvevőiről írt megalázó stílusban. Mindezt azért teszi, "hogy a saját kultúrharcosait jóllakassa velük. Mert ha éhesek, őt falják föl. Ezekkel a röhejes kommunistázásokkal védi tehát a seggét – jobbról. Ezt gyanítom legalábbis. Közben a munkát magát viszont nem feltétlenül politikai szempontok szerint végzi-végezteti" - tette hozzá. 

Kitért arra is, hogy nem sajnálja Nagy Ferótól sem a Kossuth-díjat, mivel "ő is kiemelkedő figurája a hetvenes- nyolcvanas éveknek, esetében is bőven van mit díjazni". Ugyanakkor szerinte az ő esetében zavaró, hogy néha látványosan szerelmet vall Orbánnak, és a NER-ben a lojalitásért cserébe tényleg nem hagynak az út szélén senkit sem. 

Lovasi András elmondta, nincsen benne a politikai erőterekben és jó szívvel az ellenzékiben sem tudna, mint ahogy a NER szóba sem jöhet esetében. Bevallása szerint listán a Kétfarkú Kutya Pártra húzza be az ikszet, egyéniben pedig az ellenzéki összefogás jelöltjére, "nehogy úgy kelljen éreznem, hogy nem tettem semmit a NER leváltásáért. Nem mintha vérmes reményeim lennének ezügyben. Még ha nyerne is néhány százalékkal az ellenzék, az sem jelent semmilyen biztosítékot arra, hogy a NER-t mint társadalmi környezetet fel lehet számolni". 

Hozzátette, nem látja azokat a személyi garanciákat, amelyre tekintve "nyugodtan hajthatnám álomra a fejem, hogy jó, ha bukik a NER, akkor biztosan nem ezeket a módszereket látjuk majd viszont. Néhány százalékot ráadásul könnyedén el is lehet csalni"- tette hozzá. Véleménye szerint egy pár százalékos ellenzéki győzelem nem hozna valódi változást. 

"Miközben a NER-t csak a népharag tudná eltüntetni. Ahhoz meg ugye kellene a nép. Amely viszont nem partner ebben a kellő arányban. Ha a mai ellenzék nyerne, lenne minimum kétmillió felhergelt ember, aki ezt nagyon nehezen tudná megemészteni, nem fogadná el az eredményt, miközben a közigazgatás nagyobb részei, a gazdasági érdekcsoportok, az autópályák, a kaszinók, az egyetemek, a médiafelületek is jórészt Orbán kezén vannak… Talán érthető, ha ezek fényében szkeptikus vagyok a jövőre elérkező magyar mennyországot illetően"

- jelentette ki Lovasi András.

Háy János regényében a nincstelenek világának ábrázolását a nagy pszichológiai tragédiák ősi motívumaival elegyítette.