;

Magyar Nemzeti Múzeum;L. Simon László;Magyar Képzőművészeti Egyetem;

- Kincsek régi fényükben

Megmentett műkincsek címmel nyílt kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban, ahol a restaurátorhallgatók elmúlt három évben készült diplomamunkái tekinthetők meg, és bemutatják a restaurálási folyamatokat, a műtárgyvédelem tudományos és művészi világát is. 

A kiállításon olyan műkincsek szerepelnek, mint egy XVIII. századi aranyozott bútoróra, egy Szent Flórián szobor, a Budapesti Asztalos Ipartestület huszonöt éves jubileumi zászlaja, és egy, a Magyar Képzőművészeti Egyetem lépcsőházából leválasztott Lotz Károly-falkép az építészet allegóriájával.

– A tárgyakat végignézve kettős az öröm: a magyar kultúra csodálatosan helyreállított műalkotásokkal, egyúttal pedig világszínvonalon dolgozó, elhivatott szakemberekkel is gazdagodott – mondta L. Simon László főigazgatói köszöntőjében, kiemelve, nyolc év után, a Magyar Nemzeti Múzeum gondozásában ismét megjelentetik a Műtárgyvédelem című folyóiratot.

A Magyar Nemzeti Múzeum évtizedek óta szakmai partnere a Magyar Képzőművészeti Egyetem Restaurátor Tanszékének, ahol restaurátorművész képesítés faszobrász, kőszobrász, festőrestaurátor, valamint szilikát, fém-ötvös, papír-bőr, textil-bőr és fa-bútor specializációkon szerezhető.

Infó:

Megmentett műkincsek

Magyar Nemzeti Múzeum

Nyitva: augusztus 21-ig

Egy kettős kudarc története.