infláció;Pintér Sándor;béremelés;közszféra;MKKSZ;Boros Péterné;OKÉT;

Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) elnöke

- Lázad a teljes közszféra, béremelést követel Pintér Sándor kijelentése után

A közszolgálatban dolgozó 618 ezer embernek egyre nagyobb gondot okoznak az áremelkedések, ezért szakszervezeteik az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács (OKÉT) összehívását kezdeményezik.

Az erről szóló levelet a napokban küldte el az OKÉT munkavállalói oldalának ügyvivője, Fehér József az egyeztetésért felelős Palkovics László technológiai és ipari miniszternek, de válasz még nem érkezett.

Minden tanár, önkormányzati vagy kormányzati tisztviselő, egészségügyi és szociális dolgozó, katona, rendőr és tűzoltó, kulturális területen munkát végző azt várja, hogy növekedjen a munkájáért járó fizetség, mert egyre nehezebben tud megélni az élelmiszerek árának drasztikus emelkedése miatt

A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) internetes oldalán közzétett levélben azt kérik az érdekvédők, hogy még a jövő évi költségvetés megszavazása előtt, lehetőleg a jövő héten üljenek tárgyalóasztalhoz és egyeztessenek „a közszolgálati munkavállalók teljes körét érintő inflációt ellensúlyozó bérintézkedésekről”.

 – emelte ki lapunknak az inflációkiegyenlítő béremelést kezdeményező Boros Péterné. Az MKKSZ elnökének javaslatára a közszolgálati szakszervezeti vezetők 20 százalékos béremelést kérnek a terület minden dolgozójának, illetve ahol magasabb az igény, mint például a pedagógusoknál, ott azt javasolják, ezt az inflációt ellensúlyozó mértéket számítsák bele a bérnövekedésbe. Borosné hangsúlyozta, hogy az érintettek közé sorolják az egyházi fenntartású intézmények dolgozóit is.

A követelés azt jelzi, elfogadhatatlannak tartja a közszféra, ha a kormányzati válságmegszorítások miatt a humán területeken sem a bérek, sem a működési feltételek nem javulnak. Márpedig Pintér Sándor belügyminiszter az ezen a héten az egyes ágazatok vezetőinek tartott eligazításon egyértelművé tette: tudja ugyan, hogy minden hozzá tartozó szakterületnek béremelési igényei vannak, de ezekről csak akkor érdemes beszélni, ha kiderül, van-e egyáltalán szétosztható pénz.

A lapunk által megkérdezett utasok többsége azt mondta, nem azon múlik utazása, hogy átterhelik-e rájuk az extraadót.