;

futball;Magyarország;MTK;kiesés;Budapest Honvéd;

- Győzelemmel esett ki az MTK az NB I-ből, a Budapest Honvéd nem tette meg azt a szívességet, hogy kikapjon

A fővárosi kék-fehérek hiába nyertek a Debrecen ellen a magyar labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában.

Melyik budapesti patinás együttes búcsúzik el az NB I-től – ez volt a fő kérdés a magyar labdarúgó-bajnokság utolsó, 33. fordulója előtt. Az már korábban eldőlt, hogy a Gyirmót nem tudja kiharcolni a bennmaradást, a Budapest Honvéd pedig a zárókört megelőzően kétpontos előnnyel rendelkezett az MTK Budapest előtt.

A kispestiek az ezüstéremért csatázó Felcsút vendégenként léptek pályára, s már az 5. percben megszerezték a vezetést. Az első negyedóra végén már 0-2 állt az eredményjelzőn, ekkor úgy festett, az MTK kilátástalan helyzetbe került. A fővárosi kékek aztán az első játékrész utolsó pillanatában megszerezték a vezetést a Debrecen ellen, eközben pedig a Felcsút is betalált, így a félidőhöz érve újra reménykedni kezdhettek az Új Hidegkúti Nándor Stadionban.

Az MTK a térfélcsere után megduplázta előnyét, a 92. percben pedig 3-0-ra módosult az eredmény, azonban Felcsúton nem született újabb gól, a Honvéd győzött 2-1-re, így bennmaradt.

A kék-fehérek az utolsó négy meccsen mindent megtettek, az ideiglenesen kinevezett Horváth Dáviddal tíz pontot gyűjtöttek be, többek között a Ferencvárost is legyőzték, azonban ez is kevésnek bizonyult.

„Az volt a lényeg, hogy emelt fővel távozzunk” – jelentette ki a lefújás után az M4 Sport riporterének Futács Márkó, az MTK csatára, aki csapata második gólját szerezte. – A csapat mindent megtett az utolsó három-négy meccsen, úgyhogy sajnálom. A csapaton lehetett érezni a pozitivitást, a mentális változást. Le kell vonni a tanulságokat és menni kell tovább” – folytatta a 32 éves támadó, aki elárulta, hosszú távú szerződéssel rendelkezik, így úgy gondolja, marad az MTK kötelékében. „Itt szeretnék játszani. Remélem, olyan csapatot tudunk építeni, amely egyből vissza tud jutni az NB I-be” – tekintett előre.

Az MTK a következő szezonnak a hírek szerint ifjabb Bognár György irányítása mellett vág majd neki, a sportigazgató pedig a Paksról távozó Bodnár György lesz, aki játékosként kilenc évet töltött az MTK-nál, később utánpótlás szakágvezetőként, majd a 2001/02-es szezonban rövid ideig vezetőedzőként is dolgozott a klubnál.

„Nagyon boldog vagyok, örülök, hogy sikerült bennmaradni – nyilatkozta Nebojsa Vignjevic, a Honvéd vezetőedzője. – Sajnálom, hogy csak az utolsó fordulóban sikerült ezt kiharcolni, meg szeretném köszönni a szurkolóknak a támogatást” – tette hozzá.

Mivel a Felcsút kikapott a Honvédtól, így harmadikként zárt a Kisvárda mögött, amely a zárókörben 2-1-re verte a Zalaegerszeget. Az már korábban eldőlt, hogy a Vasas a következő szezonban az NB I-ben szerepel, az angyalföldieken kívül a Kecskemét vagy a DVTK lesz a másik feljutó.

A 33. forduló eredményei

Fehérvár-Paks 2-2

MOL Aréna Sóstó, 4224 néző, Jv.: Berke

Gólszerzők: Kordo (24.), Osváth (67., öngól) illetve Gyurkits (16.), Szabó J. (45+3.)

Mezőkövesd-Újpest 2-3

Mezőkövesd, 2500 néző, Jv.: Káprály

Gólszerzők: Jurina (3.), Besirovic (93.), illetve Katona (60.), Beridze (66.), Zivzivadze (71.)

Gyirmót-FTC 1-2

Gyirmót, 2628 néző, Jv.: Zierkelbach

Gólszerző: Varga B. (57.), illetve Bassey (45+1.), Civic (78.)

Kisvárda-ZTE 2-1

Kisvárda, Várkerti Stadion, 3125 néző, Jv.: Pintér

Gólszerzők: Leoni (13.), Karabeljov (92.), illetve Tajti (37., 11-esből)

MTK-DVSC 3-0

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 4422 néző, Jv.: Karakó

Gólszerzők: Rajkovic (45+1.), Futács (64., 11-esből), Ramadani (92.)

Piros lap: Kusnyír (89. - DVSC)

Felcsút-Honvéd 1-2

Pancho Aréna, 3000 néző, Jv.: Vad II.

Gólszerzők: Favorov (45+1.), illetve Lukic (5.), Zsótér (14.)

12. Gyirmót       33  7  11  15    34-49  32

Dino Zoff megemlegette a Megyeri útra hazajáró Tóth Andrást, aki kilenc bajnoki címet nyert az Újpesttel.