Továbbra is két állami szerv, a Pénzügyminisztérium és a Miniszterelnökség érintett abban az április második felében kirobbant vesztegetési botrányban, amelyben tízmilliárd forint uniós és állami forrásokból származó támogatást szerezhettek meg korrupciós bűncselekményekkel – derült ki Polt Péter leveléből.
A legfőbb ügyész Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő még április 21-én benyújtott – a szóban forgó hivatali vesztegetés és más bűncselekmények miatt a Központi Nyomozó Főügyészség zajló nyomozás iránt érdeklődő – írásbeli kérdésére válaszolt pénteken. Leszögezte:
a nyomozást végző főügyészség a mai napig 20 személyt hallgatott ki gyanúsítottként, akik közül 12 személy gazdálkodó szervezet képviselője, 7 pedig jelenlegi vagy volt minisztériumi tisztviselő.
Hadházynak arra a kérdésére, hogy konkrétan mely uniós projekteket érinti a büntetőeljárás, Polt nem válaszolt, mondván, „a nyomozás jelen szakaszában, a büntetőeljárás érdekeire figyelemmel egyelőre nem adható tájékoztatás”.
Az ügy részleteiről egyébként csütörtökön számoltunk be, amelyek szerint az érintett, jelenleg letartóztatásban lévő pénzügyminisztériumi tanácsos széfjéből – a nyomozásban lefoglalt 200 milliós összeg jelentős része – 190 millió forint került elő, s amiről azt állította a tisztviselő, hogy az „az édesanyjáé”.
Vesztegetési botrány: 180 millió forint került elő a pénzügyminisztériumi tanácsos széfjéből, azzal magyarázta, hogy az az édesanyjáéA legfőbb ügyész az ellenzéki képviselő kérdésre most azt is írta, hogy a nyomozás nem az Európai Csalás Elleni Hivatal jelzésére, hanem a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél Alföldi Bűnügyi Igazgatóság feljelentésére indult.
Vesztegetési botrány: öt embert letartóztattak, egy bűnügyi felügyelet alá került