A válaszadók 27 százaléka szerint amennyiben a választások után Orbán Viktor marad hatalmon, úgy nem érdemes Magyarországon maradni – erre jutott a Republikon Intézet legfrissebb, a választást megelőző utolsó közvélemény-kutatása. A felmérés szerint a Fidesz–KDNP és az Egységben Magyarországért között jelenleg hibahatáron belüli, két százalékpontos különbség van, a kormányoldalt a szavazók 35 százaléka támogatja, az ellenzéki összefogást pedig 33 százalék. Az egyéb pártoknak összesen három százalékot mértek, sok azonban a bizonytalan, mintegy 29 százalék.
A kutatás eredményét elsőként ismertető Telex cikke megjegyzi, hogy a mérések eredménye egybevág a Republikon korábbi, valamint a Závecz Research, illetve más, hagyományosan ellenzékhez húzónak tartott kutatóintézetek méréseivel. A Medián hvg360-on ismertetett kutatása azonban már jóval jelentősebb kormánypárti előnyt mért, aszerint a Fidesz-KDNP támogatottsága 40 százalék a teljes szavazókorú népesség, és 50 százalék a választani tudó szavazók körében. Emellett aligha meglepő módon a kormánypárthoz köthető intézetek is jóval magasabb fideszes előnyről számoltak be.
A mostani mérésében a Republikon a magyarok kivándorlással kapcsolatos attitűdjét is vizsgálta, azaz hogy mennyien és milyen okból gondolkodtak el a kivándorlásról. Így derült ki, hogy a választók mintegy 39 százaléka szerint Magyarországon olyan alacsonyak a bérek, hogy nem lehet megélni belőle. 32 százalék pedig úgy gondolta, hogy az elmúlt 12 évben Orbán Viktor teljesen leépítette a demokráciát az országban, így nem érdemes itt élni. 27 százalék válaszolt úgy, hogy ha a választások után is Orbán Viktor marad hatalmon, akkor nem érdemes itt maradni.
A felmérés szerint összesen a magyarok 23 százaléka gondolkodott már el azon, hogy valamilyen okból külföldre költözzön, az aktív korúak körében azonban ez az arány még magasabb, 33 százalék.